Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Časopis Cihla 2/2020

Časopis Cihla 2/2020Cihla_2_20_www.pdf

Editorial Cihly 2/2020

Vážení občané,

děti školou povinné jsou tam, kde mají být, a snad to je, resp. bude ku prospěchu jim již nyní a k dobru jim a nám všem v budoucnu.

Skončil hlavní čas dovolených, třebaže vlivem údajné virové pandemie v mnoha případech omezených, ale často strávených v Česku více než dříve.

Od předchozího čísla Cihly se v obci leccos událo a něčemu z toho se slovem a obrazem věnujeme dále.

 

Zletilí a svéprávní (§ 30 a § 15 občanského zákoníku) mají před sebou nesmírně významné právo, a to volit v říjnové volbě do krajského zastupitelstva.

Účast ve volbách vnímejme i jako nastávající ne/soulad našich slov a činů, ne/schopnost provést, o čem hovoříme, ne/zájem o budoucnost našich potomků a podobně.

Volbu samu do jakéhokoli celku pak, prosím, považujme za ne/ochotu reálně přemýšlet, odhodlání ne/rozeznat trestuhodný populismus a ne/podílet se určitou měrou na osudu svém a svých bližních.

Děkujeme Vám, kteří k volbám půjdete.

 

Nechť Vám čtení tohoto čísla Cihly přinese převážně dobrou náladu.

 

S přáním pohodového podzimu starosta Václav Mach a místostarosta Petr Beránek, dne 23.9.2020 kolem 8:00 hod.

 

PS: Datum a čas de facto redakční uzávěrky jsme uvedli proto, že od února letošního roku se nejen v naší republice mění situace, zásadní tvrzení, „nevyvratitelná fakta“ i o 180 stupňů. Vzhledem k právě uvedenému mohou nastat změny v obsahu některých sdělení tohoto vydání Cihly. Děkujeme Vám za užívání zdravého rozumu.