Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Myslivecký kroužek - zahájení

Myslivecký kroužek - zahájeníVážení občané,

po besedě s myslivcem Karlem Doubkem, které se někteří z Vás zúčastnili ve středu 5. 10. 2021 v jednací místnosti obecního úřadu, si Vás dovolujeme pozvat k členství v mysliveckém kroužku.

Činnost mysliveckého kroužku bude zahájena v pátek 15. 10. 2021 ve 14:30 hodin v klubovně komunitního centra u fotbalového hřiště  (bývalá  škola).

Na programu budou především fyzicky nenáročné přibližně dvouhodinové páteční vycházky do přírody se zasvěceným a srozumitelným výkladem v podání zkušeného a znalého Karla Doubka a manželů Zábranových. V případě nepříznivého počasí bude klubovna k dispozici a program také bohatý a naučný.

Účastníci budou poznávat přírodu v okolí obce i přímo v ní, dozví se o mnoha více či méně patrných souvislostech dění v přírodě, do které lidská sídla stále více prorůstají.

Členové kroužku také pochopí změny, které se v přírodě dějí, a to s ohledem na změnu klimatu, prostředí a s vlivem lidí na přírodu.

Členy kroužku obec pojistí u pojišťovny Halali a k tomu bude třeba jen jméno, příjmení a rodné číslo člena.

Členství v kroužku je zdarma.

Co jsme si odnesli z besedy s myslivcem Karlem Doubkem a manželi Zábranovými, kterým taktéž děkujeme za přínosnou účast.

Co je vlastně zvěř, kde a jak žije, která je srstnatá a pernatá, proč se některým ptákům říká tažní a proč a jak se tahy ptáků mění, jaký je rozdíl mezi rohem a parohem, v jaké vodě loví Vydrýsek, jaké legrační příhody se v přírodě stávají a mnoho dalšího.

Ke konci besedy jsme se s přítomnými i se zájemci „na telefonu“ dohodli o pátečních vycházkách kroužku od 14:30 hodin.

Dospělí i děti obdrželi papírová pravítka s vyobrazením několika druhů zvěře, hrací karty a medaile s mysliveckou tématikou.

Především jsme však nabyli výtečného dojmu z Karla Doubka a manželů Zábranových.

 

Členství v kroužku si dovolujeme doporučit Vám všem, dětem i dospělým, kteří ke konci často rušného pracovního týdne chcete pociťovat chvíle klidu a souznění s přírodou.

  

Přejeme Vám pěkný den, Petr Beránek a Václav Mach