Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 25. 1. 2019 16:30
  Sylva
  Dotaz

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat kdy plánujete rekonstrukci bývalé horní školy na obecní byty. Kolik jich tam bude, jak velké a kolik by to stálo měsíčně. A zda by šla převést akontace z původního obecního bytu na nový byt. Děkuji


 • 28. 1. 2019 9:24
  Václav Mach
  Re: Dotaz

  Dobrý den paní Sylvo,

  z důvodu Vaší anonymity nebudu na Váš dotaz reagovat.

  S pozdravem.

  Václav Mach, starosta


 • 26. 1. 2019 9:30
  Veronika Haselbauerová
  Úklid sněhu ze silnic

  Dobrý den pane strarosto,
  ráda bych se zeptala,jakým systémem se provádí úklid silnic v obci od sněhové nadílky?Už po několikáté jsem se setkala s tím,že traktor jezdí až kolem 8h.,i když sníh padal už od noci a silnice byli ráno pokryté dost velkou vrstvou sněhu.To si jako lidé,kteří jezdí ráno normálně kolem 5-6h. do zaměstnání,mají prohrabovat silnici sami?A myslím,že je jedno jestli je to v týdnu nebo o víkendu.Silnice by měli být uzbůsobené jízdě.
  Děkuji za odpověď a budu doufat v nápravu.Myslím,že je to dost důležité!!!!!!!!!


 • 28. 1. 2019 9:15
  Václav Mach
  Re: Úklid sněhu ze silnic

  Dobrý den Veroniko, dobrý den vážení spoluobčané,
  děkuji Veronice za dotaz a předně se omlouvám za komisní odpověď.
  Zimní údržba místních komunikací (dále jen MK) v obci Citice a Hlavno je prováděna v souladu se schváleným Operačním plánem zimní údržby MK, kdy úkolem zimní údržby je zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti MK v daných časových limitech. Během letošní zimy jsem nezaznamenal žádný případ, kdy by nebyl dodržen časový limit pro zimní údržbu.
  Naopak jsem zaznamenal pozitivní reakce spoluobčanů, kteří kvitují, že došlo ke změně používaného posypového materiálu z jemné štěrkodrti frakce 0-4 mm na hrubší štěrkodrť frakce 2-5 mm, díky čemuž došlo ke snížení znečištění MK v době, kdy na nich není sníh. Rovněž od majitelů psů jsme byli pochváleni za to, že užíváme sůl jen v nejnutnějších případech.
  K uváděné sobotě si myslím, že MK byly sjízdné se zvýšenou opatrností po celý den a nikdo z občanů nemusel z MK odklízet sníh za nás, až na vyjímky, kdy při strojní zimní údržbě dojde k nahrnutí sněhu k odstaveným vozidlům, či na místa, kde tato vozidla běžně stojí.
  Děkuji Vám za toleranci a pochopení problematiky zimní údržby, zvláště za trpělivost, se kterou musíte odklízet nahrnutý sníh z míst, kde obvykle parkujete.
  Přeji Vám klidné a slunečné dny.
  Václav Mach, starosta


 • 28. 1. 2019 10:43
  Jan Novák
  Re: Úklid sněhu ze silnic

  Pane starosto souhlasím s paní Veronikou. Údržba se v sobotu nějak nevyvedla, šel jsem na procházku se psem a horní část Citic nebyla potažená vůbec a cesta na vlakové nádraží už vůbec. Kolem 11:45 jsem viděl mladou maminku jak se brodí s kočárkem na vlak a měla co dělat aby došla. Přitom necelých 10 minut před tím jsem viděl pana Havlíčka jak jede s traktorem právě z vlakového nádraží. Domnívám se, že se jen tak projížděl aby ho lidé viděli, popřípadě slyšeli. Myslím, že ne všichni v naší obci mají auto, tak musí využívat jiné spoje, ale není jim umožněno se tam bez námahy dostat. Za pana Scháněla měli lidé z obce tzv. pohotovost už od 4:00 hod.


 • 28. 1. 2019 11:50
  Veronika Haselbauerová
  Re: Úklid sněhu ze silnic

  Dobrý den,
  děkuji za odpověď,ale bohužel nemůžu s Vámi souhlasit.Já mám bohužel opačné ohlasy od lidí,než tady píšete,ale asi to bude tím,že každý mluvíme s jinými lidmi.
  Přeji pěkný den


 • 28. 1. 2019 10:34
  Sylva Nová
  Dotaz


  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat kdy plánujete rekonstrukci bývalé horní školy na obecní byty. Kolik jich tam bude, jak velké a kolik by to stálo měsíčně. A zda by šla převést akontace z původního obecního bytu na nový byt.
  Děkuji a omlouvám se, že jsem nenapsala příjmení.


 • 29. 1. 2019 15:52
  Václav Mach
  Re: Dotaz

  Dobrý den paní Nová, dobrý den vážení spoluobčané,

  děkuji paní Nové za dotaz.

  Úvodem shrnu fakta:
  V roce 2000 nechalo zastupitelstvo obce vypracovat projekt na akci Stavební úpravy objektu č. p. 34 (dále horní škola) - 12 bytových jednotek. Nyní nemohu projekt na obecním úřadě dohledat, ale věřím, že se to podaří.
  V roce 2008 bylo usnesením zastupitelstva obce rozhodnuto, že obec Citice odprodá budovu č. p. 34 za min. cenu 5 mil. Kč za účelem využití nemovitosti na bytové účely či poskytování služeb v sociální sféře.
  Ani jedna z výše popsaných možností nebyla realizována.

  Nyní k současnosti - po svém nástupu do úřadu jsem si osobně prohlédl stav horní školy a nechal ihned opravit střechu a svody tak, aby dále nedocházelo k znehodnocování obecního majetku zatékající vodou. O tom, co bude dále s horní školou však musí rozhodnout nové zastupitelstvo po tom, co se nechá vyhotovit:
  - statické a dispoziční posouzení budovy,
  - studii proveditelnosti vypracovaného projektu z roku 2000 za současných podmínek,
  - studii využitelnosti a udržitelnosti případně rekonstruované horní školy.
  Rekonstrukce takto velikého objektu také není možná bez využití cizích zdrojů (např. dotace, půjčka ...) a k poskytnutí těchto zdrojů je třeba výše uvedeného.
  Takže Vám nyní bohužel nemohu odpovědět, kdy a zda vůbec dojde k přestavbě horní školy na byty. Odpověď bude možná, až po získání výše uvedených studií.

  S přáním klidných dnů.

  Václav Mach, starosta


 • 1. 2. 2019 22:19
  Eva Haklová
  Ztracený kocourek

  Dobrý večer,dnes navečer se nám ztratil u tělocvičny v Citících rezavo bílý kocourek (4měsíční kotě). Pokud by jste ho někdo viděl, prosím vezměte ho k sobě a dejte prosím vědět na tel.číslo 774 817548.Odměna 1.000Kč. Moc děkuji Haklová


 • 2. 2. 2019 20:14
  Eva Haklová
  Re: Ztracený kocourek

  Kocourek se našel. Děkujeme všem zúčastněným ????


 • 16. 2. 2019 11:39
  Jana Třísková
  Maškarní bál

  Dobrý den, ze včerejšího maškarního bálu mám spousty fotek vašich dětiček. Pokud máte o fotky zájem, ráda vám je zašlu. Napište na uvedený email a uveďte, za kterou masku vaše dítko bylo.


 • 16. 2. 2019 11:40
  Jana Třísková
  Re: Maškarní bál

  Můj email jeanat@seznam.cz


 • 3. 3. 2019 19:24
  Kamila Dobřemyslová
  Žádost o vrácení deštníku

  Dobrý den, ráda bych se touto cestou zeptala jestli si někdo omylem neodnesl z plesu na Březové tento pátek můj deštník . Jednalo se o stříbrno černý velký deštník značky COACH FRAGRANCE. Byla bych velmi ráda kdyby se deštník našel, byl to dárek. Děkuji moc Kamila


 • 4. 3. 2019 9:14
  Václav Mach
  Re: Žádost o vrácení deštníku

  Ahoj Kamilo,
  deštník byl dnes vrácen na obecní úřad a je zde k vyzvednutí. Případně ti ho mohu dovést, když mi zavoláš (602 110 495).
  Pěkný den.
  Mach Václav


 • 3. 3. 2019 20:24
  Jiří Krátký
  Citický ples

  Dobrý den, chtěl bych poděkovat za perfektní Citický ples, super akce.


 • 3. 3. 2019 21:23
  Alena Soprová
  Citický ples

  Dobrý den, chtěli bychom poděkovat za ,,starší generaci'' za krásný večer, příjemné prostředí, dobré pohoštění, skvělou zábavu na Citickém plese. Soprovi a Jurčovi starší


 • 4. 3. 2019 9:41
  Václav Mach
  PLES OBCE CITICE

  Dobrý den vážení hosté citického plesu, dobrý den vážení spoluobčané,

  dovolte mi, ještě jednou Vám poděkovat za to, že jste v tak velkém počtu navštívili náš 1. Ples obce Citice. Za mě se jednalo o velice podařenou kulturní akci a věřím, že jste téměř všichni odcházeli z plesu spokojeni a s dobrou náladou.

  Na druhé straně jsem si vědom drobných nedostatků s ozvučením a osvětlením sálu. Věřte, že příští rok se již tyto nedostatky nebudou opakovat.
  Máme i nějaké ztráty a nálezy, kdy v šatně zůstal po plese černý deštník, černý pásek a dioptrické brýle s červenými obroučkami. Vše je k vyzvednutí na zdejším obecním úřadu.

  Přeji Vám všem pohodový start do nového týdne a těším se na setkání s Vámi na příštím plese obce Citice.

  Mach Václav, starosta obce


 • 7. 3. 2019 9:08
  Kollárová
  Parkování

  Dobrý den,
  zajímalo by mne, jestli se nějak bude řešit problém s parkováním u paneláků? To že já přijedu večer z práce a nemám kde zaparkovat a dostanu pokutu, že stojím na trávníku, tak dobře. Ale mohlo by se teda řešit, že tam stojí pět aut bez technických prohlídek, prorůstá jima tráva a jsou nepojízdná a tudíž není stát? Děkuji.


 • 13. 3. 2019 9:37
  Václav Mach
  Re: Parkování

  Dobrý den paní Kollárová,

  současné zastupitelstvo obce dosud neuvažovalo o možnosti rozšíření parkovacích ploch u panelových domů. Možnost rozšíření tedy projednáme při jednání zastupitelstva obce.

  Problém s odstavenými a neužívanými vozidly u panelových domů je nám znám. Bylo zjištěno 5 vozidel vykazujících známky dlouhodobého neužívání a tak byla vydána výzva k odstranění těchto vozidel - vraků. Lhůta pro odstranění vraků uplyne 14. 3. 2019. Po této lhůtě nechá vlastník komunikace (Obec Citice) vraky odtáhnout na náklady vlastníka vozidla. Budou se však odstraňovat jen 3 z 5 vraků, jelikož 2 majitelé vraků doložili dokumenty dokazující, že se nejedná o vraky.

  S pozdravem a přáním pěkných dní.

  Václav Mach, starosta


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů