Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • dnes v 14:12
  Albrigi2020adorm
  Albrigi - Organic Wine

  Organic Wine
  Do you ever worry about what additives, preservatives and pesticides are in your food? What about the effect on the environment of the manufacturing process?

  When you make your own wine you don’t need to worry! Every ingredient has been put in the wine personally so you know exactly what you’re putting in to your body.

  Whether you are using fruit you have grown yourself (or been given) or you’ve been able to source locally grown organic beauties – you can now make your own organic wine at fraction of the cost of store-bought organic wine.

  You can also buy organic sugar fair trade sugar from the makewine.co.nz shop. This sugar has been sustainably and ethically sourced.

  Sulphite (Sulfite) Free Wine
  It is impossible to make a sulfite-free wine, because wine yeast produces sulfur dioxide (SO2) during the fermentation process. However, you can reduce and control the amount of sulphites in your wine by how much / whether you use metabisulphite in your home winemaking.

  It is true that metabisulphite is an effective and safe method of sterilising both your must and equipment, but if you don’t mind taking a little bit of risk you can make wine without it. Using boiling water to sterlise your equipment and must, whilst a bit more risky in terms of your wine getting an infection, may be a worthwhile trade-off in your opinion especially if you have a sensitivity to sulphites. You can also choose to rinse your equipment that has been sterlised with metabisulphite with cooled boiled water to reduce the amount of sulphites you are adding to your wine. Also, if you are planning on drinking your wine young, the alcohol in the wine will act as a preservative, negating the need to add metabisulphite throughout the winemaking process as a preservative.

  Some people use chlorine bleach to sterlise their equipment rather than metabisulphite. Also some homebrew stores sell a pink powder as a sanitiser which is a chlorinated product. This is NOT recommended. Chlorine is quite a dangerous product to have around wine. With improper use and insufficient rinsing chlorine residue may get into the wine. If it does, it could easily be converted to trichloroanisole (TCA) the major chemical found in cork taint (mustiness). For this reason, chlorine is almost never used in wineries.


 • 17. 1. 2020 22:06
  Vax
  http://trezvyvoditel.atspace.tv/

  http://trezvyvoditel.atspace.tv/


 • 8. 1. 2020 21:53
  Jan Vacek
  Dotaz na fotky

  Dobrý večer, chtěl bych se zeptat zda jsou někde k vidění všechny fotky z akcí. Byl jsem s rodinou u příbuzných, vzali nás na Mikulášskou besídku i na rozsvícení stromku a vím že nás někdo fotil, ale zde ty fotky nejsou, což mě dost mrzí. Chápu, že nemůžete do galerie vložit všechny, ale myslím že by nebylo na škodu vložit třeba odkaz na ostatní.
  Přeji pěkný zbytek večera.
  S pozdravem Jan Vacek


 • 9. 1. 2020 14:22
  Václav Mach - Moderátor
  Re: Dotaz na fotky

  Dobrý den, vážený pane Vacku,
  pořízených fotografií z akcí je skutečně více než fotografií zveřejněných a všechny nelze bohužel zveřejnit. Fotografie zveřejněné na webových stránkách obce nelze již jinde zhlédnout. Bohužel odkaz na úložiště, kde by byly fotografie veřejně přístupné, nemůžeme zveřejnit kvůli ochraně soukromí osob.
  Pokud máte zájem, mohu vám na obecním úřadě poskytnout digitální fotografie, na kterých jste vy.
  S přáním pěkného dne.
  Václav Mach, starosta


 • 9. 1. 2020 17:20
  Jan Vacek
  Re: Dotaz na fotky

  Pane starosto, velice Vám děkuji za odpověď. Jelikož nejsem z blízkého okolí, tak se za Vámi nemohu zastavit osobně. Vaší odpověď o ochraně osobních údajů naprosto chápu, ale po dalším rozhlédnutí ve Vaší galerii jsem zjistil, že už jste něco takového udělali. Dali jste odkaz na úložiště z nějaké brigády a oslavy k datu 10.8.2019.
  Myslím, že asi víc lidí bylo vyfoceno a rádi by si své fotky našly, třeba Vás nechtějí na OÚ obtěžovat s nějakým vytisknutím.
  Ale to je asi věc názoru.
  Pěkný den


 • 10. 1. 2020 11:08
  Václav Mach - Moderátor
  Re: Dotaz na fotky

  Vážený pane Vacku,
  děkuji za upozornění ohledně zveřejněného odkazu na uložiště. Udělali jsme chybu a odkaz bude odstraněn.
  Pokud máte stále zájem o fotografie, na kterých jste zachycen, kontaktujte mě, prosím, telefonicky nebo přes email a jistě se domluvíme na způsobu předání fotografií.
  Pěkný den.
  Václav Mach


 • 7. 1. 2020 16:37
  Kolibřík, z.s.
  Školička pro nejmenší

  Dobrý den,
  Školička pro nejmenší je otevřena každé úterý od 9:30 do 11 hodin. Zveme všechny maminky (babičky, tatínky) s dětmi předškolkového věku na návštěvu vybavené herničky v dolní škole (budova vedle fotbalového hřiště) v Citicích (zvonek vedle dveří, 1. patro). Parkování vedle budovy. Dle věkového složení dětí jsou pořádány tématické bloky, kdy se děti učí nové věci formou hry. Těší se na vás Eliška.


 • 8. 1. 2020 6:45
  Petr Beránek
  Re: Školička pro nejmenší

  Vážená paní Eliško a všichni, kdož budete mít se školičkou dočinění,

  všem přeji, aby se děti nenásilně učily také ohleduplnosti a pomoci druhým, budou-li moci. Totiž tyto věci se stále více vytrácejí.

  S přáním výdrže a radosti z úspěchů, Petr Beránek


 • 6. 12. 2019 11:34
  Ivana Pittermannová - Moderátor
  Společný lov divočáků

  Ve dnech 13. a 14. prosince 2019 bude probíhat v bývalé bažantnici Bukovany a na Lítovské výsypce společný lov divočáků. V těchto dnech platí zákaz navštěvování výše uvedených lokalit.


 • 5. 12. 2019 10:00
  Jan Herr
  advent

  Všem organizátorům první adventní neděle patří velký dík za povedenou akci. Jak se říká "dobrá věc se podařila"


 • 5. 12. 2019 7:51
  Václav Mach
  Poděkování - 1. adventní neděle

  Milé dámy, vážení pánové a samozřejmě děti a doroste,
  děkujeme Vám za velmi příjemnou atmosféru, kterou jste vytvořili na 1. adventní neděli při slavnostním otevření „Křížové cesty na citickém hřbitovu“ a při slavnostním rozsvěcení vánočního stromu na návsi v Citicích.
  Dostává se nám spousta kladných ohlasů z úvodu na hřbitovu, pokračování v kostele a předvečerním dění na návsi s pěveckým vystoupením mezzosopranistky Jany Hofmannové s klavírním doprovodem Hany Bezděkové .
  Tvůrce grafiky akademický malíř Jiří Brázda, grafik Karel Scherzer, hudebníci Petra Midrlová a Jaroslav Honzák a jejich žačky a hosté z Německa, tedy lidé zvenčí, nesmírně pochvalně hovořili o tom, co u nás vnímali.
  Co jsme viděli my? Především jsme neviděli, a sice rozdíl mezi nedělním děním u nás a podobnými událostmi ve velkých městech s početným organizačním zázemím a s obecními rozpočty o řády vyššími.
  A proto uctivě a naléhavě prosíme, zůstaňme pokorní, ale věřme si, pracujme a pomáhejme si.

  Co kdo ještě viděl např. v díle Jiřího Brázdy ztvárňujícím Ježíšovu křížovou cestu?
  Někdo „modernu“, které těžko rozumí. Zde prosíme, zjistěte si více o Ježíšově křížové cestě a přijďte se podívat vícekrát.
  Naši praktikující věřící z Německa žasli nad výstižností, se kterou Jiří Brázda křížovou cestu pojal.
  Jedni naši známí byli silou díla Jiřího Brázdy tak „zasaženi“, že si po jejím shlédnutí museli sednout a odpočinout … skutečně, bez legrace.

  Děkujeme Vám všem, kteří jste se na zrodu naší křížové cesty a na pohodové neděli u nás podíleli.
  Zvláštní poděkování patří dámám Šárce Machové a Ivaně Frélichové za přípravu skvělého vývaru ze 6 kusů kuřat a panu Josefu Ličkovi za pomoc při výstavbě Křížové cesty.

  Děkujeme předem Vám, kdo nejen křížovou cestu, nýbrž i další věci v Citicích a Hlavnu budete dále kultivovat.

  S přáním pohodových a klidných předvánočních dnů, Petr Beránek a Václav Mach


 • 16. 11. 2019 11:20
  Václav Mach
  Přerušení dodávky vody

  Vážení spoluobčané,
  v důsledku havárie vody na vodovodním řadu bude v nejbližší době přerušena dodávka vody pro CELÉ CITICE. Zásobování vodou bude zajištěno cisternami. Více podrobností o délce odstávky později.
  Děkuji za pochopení.
  Václav Mach, starosta


 • 16. 11. 2019 17:42
  Václav Mach
  Re: Přerušení dodávky vody

  Porucha na vodovodním řadu byla opravena nad očekávání rychleji a zásobování vodou již bylo obnoveno.
  Hezký zbytek víkendu.
  Václav Mach


 • 16. 11. 2019 19:20
  Viktor Marek
  Re: Přerušení dodávky vody

  Díky za perfektní info.


 • 26. 10. 2019 9:40
  Jan Vetchý
  Poděkování

  Dobrý den,
  chtěl bych poděkovat dvěma pracovníkům OÚ Citice, za dnešní pomoc při nakládce svozu odpadu. Jan Vetchý s rodinou.


 • 29. 10. 2019 19:52
  Peřina david
  Re: Poděkování

  Oběma zaměstnancům jsem váš vzkaz vyřídil a moc děkují včetně mě za vaši spokojenost.


 • 9. 10. 2019 11:20
  Kolibřík, z.s.
  Stezka skřítka Berty 2019

  Dobrý den všem, byly přidány fotografie z akce Stezka skřítka Berty konané 14. září 2019 v Citicích. Fotoalbum naleznete v sekci Kolibřík z.s. - Stezka skřítka Berty 2019. KK


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů