Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 23. 2. 2022 5:47
  Anička Vetchá
  Pošta

  Krásné dobré ráno,
  Chtěla bych se zeptat jaké je telefonní číslo na citickou poštu ???
  Bohužel se snažíme dovolat a telefonní číslo neexistuje.
  Děkuji a hezky den.
  Anička


 • 23. 2. 2022 15:44
  Ivana Pittermannová
  Kontakt na pobočku České pošty v Citicích

  Ahoj Aničko, kontakt na pobočku České pošty v Citicích - 954 235 756.
  Ivana Pittermannová


 • 24. 2. 2022 9:01
  Anna
  Re: Kontakt na pobočku České pošty v Citicích

  Bohužel telefonní číslo neexistuje.


 • 24. 2. 2022 10:42
  Ivna Pittermannová
  Kontakt na pobočku České pošty v Citicích

  Telefonní číslo je správné. Od výpadků elektrické energie v minulém týdnu na poště nefunguje telefon. Paní z pošty poruchu nahlásila, ale k opravě zatím nedošlo.
  Ivana Pittermannová


 • 28. 2. 2022 11:56
  Jana Třísková
  Sbírka pro Ukrajinu

  Dobrý den, kdo by měl zájem tak pořádám sbírku pro Ukrajinu a ve čtvrtek ráno v 8 hodin odjíždím s pomocí do Chebu, kde bude předána do Nádechu a ty dále spolupracují s vybranými organizacemi. Pomoc tak půjde přímo do rukou mamin s dětmi prchajicimi před válkou. Sbíráme trvanlivé potraviny, ručníky , deky, pleny, vložky, hygienu, balenou vodu, kdo má i léky a obrazový materiál. Možno přinést kdykoli do Citic 164 vedle kostela, žlutý barak. Děkuji a pěkný den


 • 1. 4. 2022 8:32
  Anna Vetchá
  Prasata v obci Hlavno

  Krásné páteční ráno na obecní úřad do Citic,
  bohužel se znova pohybují prasata okolo našeho bydliště. Dnes o půlnoci nás navštívili před barákem a shodili na zem popelnici a udělali bordel, samozřejmě jsme to uklidili a mysleli si že bude klid.... Nebyl, ráno při mém odchodu do práce velká rána a popelnice znova na zemi a tam už dva chlupatí pomocníci..
  Jde aby ses tím něco udělalo ??? opravdu není příjemné přijít kvůli tomuhle pozdě do práce a se bát vyjít z baráku aby tam zase náhodou nebyli.
  Vyplašit je nešlo, stáli a vrtali se v odpadkách i nadále..

  Pro případné nesrovnalosti vlastním fotodokumentaci..

  Děkuji Anička Vetchá


 • 4. 4. 2022 16:25
  Václav Mach - Moderátor
  Re: Prasata v obci Hlavno

  Ahoj Aničko,
  platí to, co říkám každému a myslím si, že jsme to řešili telefonicky spolu také. Nejsem milovník divokých prasat, také mám obavu, že je potkám, také řeším škody jimi způsobené, ale již je vnímám jako nutné zlo.
  Bohužel je Hlavno blízko lesů, polí, luk a řeky, což je jejich přirozené působiště. V blízkosti Hlavna je skládka, kam chodí žrát. Stejný problém s prasaty máme i v Citicích, mají ho v Bukovanech, Dolním Rychnově i Sokolově. Je mi jasné, že potkat někde prase není příjemné, ale nejsem schopen zajistit jiná opatření než ta, která jsou již provedena.
  V současné době máme Odborem ŽP při MěÚ Sokolov vydané Rozhodnutí o povolení lovu na nehonebních pozemcích v předem určených lokalitách. Máme uzavřenu dohodu o provedení práce s myslivcem, který může střílet na základě povolení vlastníka přiléhající honitby Sokolovské uhelné. Prasata jsou střílena jak tímto myslivcem, tak myslivci Sokolovské uhelné s jejichž vedoucím jsem v kontaktu. Přes zimu proběhly dvě naháňky divokých prasat. V okolí Hlavna jsou prasata střílena individuálně, ale bohužel se nedají vystřílet všechna, abychom nemuseli řešit vzniklé škody.
  Rád bych odpověď zakončil nějakou pozitivní zprávou, ale opravdu nevím jakou.
  S přáním pěkných dnů
  Václav Mach, starosta


 • 24. 4. 2022 15:25
  Romana Lehečková
  Výlet na muzikál

  Dobrý den, ahoj.
  Chci moc poděkovat každému, kdo se podílel na zorganizování včerejšího výletu do Prahy. Bylo to úžasné!!! Muzikál nás opravdu pobavil, byl to skvělý kulturní zážitek. Už teď se těšíme na další "muzikalový zájezd".
  Hezký den, Romana Lehečková


 • 25. 5. 2022 11:37
  Martina Baborovská
  Re: Výlet na muzikál

  Ahoj Romčo, děkujeme :) Ještě letos plánujeme další muzikál v předvánočním čase.


 • 23. 5. 2022 12:43
  Taťána Malinkovičová
  Pohádková cesta

  Dobrý den,
  chtěla bych poděkovat všem, kteří věnovali svůj volný čas a připravili pro děti krásné sobotní odpoledne. Zvláště děkuji zástupcům spolku Kolibřík. Odvádíte skvělou práci.
  Malinkovičová Taťána


 • 25. 5. 2022 9:41
  Kajka Kohoutová
  Re: Pohádková cesta

  Ahoj Táni,
  dovolím si poděkovat za slova chvály za všechny a že nás letos bylo! :) Děkuji


 • 15. 11. 2022 15:14
  Irena Pomahačová
  Knihovna

  Dobrý den všem čtenářům a příznivcům knihovny v Citicích - chtěla bych se jen zeptat, na Váš názor - považujete teplotu 16,5 stupně dostačující pro provoz knihovny? Teplota podle termostatu v knihovně dnes v 15,00 hod. Vím, že je třeba šetřit, topí se plynem, ale knihovna dnes není jen o půjčování knih, hlavně zde v Citicích, kde není jiné kulturní zařízení pro děti. Děti se chodí do knihovny setkávat a hlavně vyrábět a to se zmrzlými prsty dost dobře nejde. Děkuji za Vaše reakce, knihovnice


 • 16. 11. 2022 13:34
  Václav Mach - Moderátor
  Re: Knihovna

  Vážená paní knihovnice,

  dotaz zřejmě nebyl určen obci Citice, ale z mého pohledu starosty obce Citice, jakožto zástupce zřizovatele knihovny a v tomto případě i Vašeho zaměstnavatele se domnívám, že jste zvolila nešťastný způsob komunikace, na který mi však přijde vhodné reagovat.
  Dlouhodobě zde odmítám řešit pracovně-provozní věci týkající se chodu obce se zaměstnanci obce. Myslím si, že takové věci by se měly řešit na obecním úřadě, případně zastupitelstvu obce, kde se vždy snažím vysvětlit, co mě vedlo ke konkrétnímu rozhodnutí.

  Na úvod zde uvedu názor koordinátora bezpečnosti práce obce, se kterým se ztotožňuji a postupuji podle něho, kdy poradce uvádí:

  „Teplota vyloženě knihovny nikde není stanovená. Pokud jde o paní knihovnici, tak její práce by šla zařadit do tzv. třídy práce I až IIa. V těchto třídách jsou zařazeny profese kancelářské (I) anebo třeba pokladní, švadlena (IIa). Tzn., práce převážně vykonávané vsedě s občasnou změnou polohy a přemístěním drobného břemene (knihy). Pro paní knihovnici bych volil tedy teplotu dle nových vládních úprav kolem těch 18° C v místě, kde sedí. V prostoru knihovny samotné je teplota 16° C dostatečná. Návštěvníci stojí, přecházejí a nikdo po nich nevyžaduje, aby si svlékali občanský oděv. Jestli by paní knihovnici bylo chladno, což se může stát, tak je možno ze strany zaměstnavatele skutečně zohlednit tento stav a zakoupit pro paní knihovnici třeba teplou vestu, mikinu apod. “

  Teploty stanovené podle třídy práce dle nových úprav:
  Třída práce* Dosavadní minimální teplota Schválená minimální teplota Maximální teplota
  I 20 °C 18 °C 27 °C
  IIa 18 °C 16 °C 26 °C
  IIb 14 °C beze změny 32 °C
  IIIa 10 °C beze změny 30 °C
  IIIb 10 °C beze změny 26 °C
  IVa 10 °C beze změny 24 °C
  IVb 10 °C beze změny 20 °C
  V 10 °C beze změny 20 °C

  Nyní fakta: za vytápění plynem objektu komunitního centra v topném období 2020/2021 obec zaplatila 104 tisíc Kč, za období 2021/2022 obec zaplatila 96 tisíc Kč. Pokud bych pro topné období 2022/2023 neučinil žádná opatření, zaplatila by obec za vytápění kolem 300 tisíc Kč, a to jen díky zastropování cen energií Vládou ČR. Kdyby nám vláda neposkytla podporu formou zastropování smluvních cen, byl by účet obce za vytápění cca 400 tisíc Kč.

  Při snížení teploty vytápění v celé budově komunitního centra jsem rovněž vycházel ze současné energo krize, kdy je všude doporučováno šetřit energiemi. Nyní je v celé budově nastavena teplota jen pro temperování 14° C. Jednotlivé místnosti jsou individuálně vytápěny na jakousi minimální snesitelnou pocitovou teplotu dle délky a způsobu využití.
  Pro mě, stejně jako pro Vás, je důležité udržet knihovnu po celý rok v provozu, alespoň na té minimální teplotě 16° C. Věřte mi, že bych velice nerad zastupitelům obce předkládal návrh na zavření knihovny během zimních měsíců z důvodu finančních úspor.
  Problém s energiemi je globální v celé Evropě a také se může stát, že pokud se všichni neuskromníme, dojde nám plyn v zásobnících a nebudeme topit vůbec nikde.

  Jelikož je knihovna pro veřejnost otevřena 2 hodiny denně úterý a středu, přijde mi minimální teplota 16 °C dostatečná. Teplota v knihovně je snímána termostatem, který včera v 15:04 hodin zaznamenal teplotu 16,6 ° C, v 15:39 hodin zaznamenal teplotu 17,1 ° C a v 16:09 hodin teplotu 17,4 ° C. Z toho je patrné, že radiátory v místnosti topily a tak pocitová teplota byla jistě vyšší, než ta, jakou jste viděla na termostatu.
  Všechny počítačové stoly jsou umístěny u stěny vedle radiátorů, takže při práci nebo hraní na počítači, je v tomto prostoru teplota jistě vyšší než teplota na termostatu.

  Je mi také jasné, že současný stav vytápění není komfortní, ale myslím si, že ty 2 hodiny denně dvakrát týdně se to dá vydržet. Prosím, zkuste na problém vytápění nahlížet také z našeho pohledu plátce faktur za vytápění.

  Na další Vámi zde psané zprávy, týkající se našeho pracovně-provozního vztahu, zde již nebudu reagovat. Pokud Vám moje rozhodnutí přijdou nesprávná, nabízím Vám možnost obrátit se na zastupitele obce Citice.


  S přátelským pozdravem

  Václav Mach, starosta


 • 18. 11. 2022 10:29
  Irena Pomahačová
  Re: Knihovna

  Děkuji panu starostovi za odpověď, jen bych upřesnila, že jsem si v žádném případě nestěžovala na svoje pracovní podmínky, jedná se mi pouze o děti, které chodí do knihovny jen tak posedět nebo si něco vyrobit.


 • 2. 2. 2023 11:27
  Hana Pavízová
  Ledovky v obci.

  Dobrý den.
  Kde jsou ty časy,kdy v zimě vyjel i v noci traktor, aby stáhnul sníh v obci. Ráno ,když jsme odjížděli do práce , byly posypány aspoň zatáčky a důležité chodníky.
  Nyní 2x za zimu nasněží nebo je ledovka a obec čeká, až se oteplí .
  Smutné je,že ráno odjíždíme po ledu a zmrzlém sněhu a večer je obec ve stejném stavu jako ráno.


 • 13. 2. 2023 13:12
  Václav Mach - Moderátor
  Re: Ledovky v obci.

  Dobrý den, ahoj Hanko,

  věřím, že jsem ti situaci se zimní údržbou dostatečně vyargumentoval během našeho telefonické hovoru dne 2. 2. 2023.
  Pro ostatní občany shrnu zhruba to, co jsem ti řekl do telefonu.

  V noci sníh opravdu neuklízíme, protože to zatím nebylo třeba. Minulou zimu jsme sníh v noci odklízeli maximálně 2x. Mám pocit, že každý rok je zima mírnější, než zima předchozí.

  Obec dle plánu zimní údržby zmírňuje následky zimy ve stanovených časových termínech od konce spadu sněhu. Naše místní komunikace nemusí být ošetřeny stejně rychle jako silnice krajské nebo dálnice, protože nemají takový dopravní význam.

  V případě místních komunikací v obci, opravdu využíváme příznivých klimatických podmínek přes den (teplota nad bodem mrazu a sluneční svit) a tak ne vždy, když je ráno silnice zasněžená nebo lehce kluzká vyjíždíme se zimní technikou. Zimní údržba místních komunikací na 1 výjezd vychází na částku cca 5.000,- Kč, tak se snažíme šetřit.

  Dovolím si nesouhlasit s tvým obecným tvrzením v poslední větě, že je obec ve stejném stavu večer jako ráno. Toto možná platilo v prosinci po dobu 3 dnů, kdy byly teploty hluboko pod bodem mrazu a do toho pršelo. Tento stav panoval na celém území ČR a všude bylo do ideální sjízdnosti daleko.
  V těchto dnech jsme silnice sypali solí i 3x denně, ale stejně to nebylo mnoho platné. V těchto dnes jsme se snažili udržet silnice sjízdné, alespoň se zvýšenou opatrností.

  Děkuji za pochopení a trpělivost s naším ekonomickým způsobem zimní údržby

  Václav Mach, starosta


 • 9. 2. 2023 10:53
  Obyvatel obce
  Obecní byty

  Dobrý den.
  Chtěl bych se zeptat jak je to s udělováním bytů v obci.
  Pak Vrána má barák ve vlastnictví - dostal obecní byt.
  Pan Novák prodal barák vnučce - dostal obecní byt.
  Pan Baborovský má vlastní barák v Dolním Rychnově - dostal obecní byt navíc v obci nemá trvalé bydliště.
  Paní Matašovská má "objednaný" obecní byt a taktéž má barák ve vlastnictví.
  Dcera má žádost na byt už delší dobu a nic se neděje.
  Takže se ptám, proč zmíněné osoby si z prodeje svých nemovitostí nemohou koupit byt vlastní ?!
  Děkuji za odpověď


 • 13. 2. 2023 13:43
  Václav Mach - Moderátor
  Re: Obecní byty

  Dobrý den obyvateli obce,

  na Váš příspěvek nebudu reagovat z důvodu vaší anonymity.

  V příspěvku uvádíte nepravdy a soukromé informace o občanech, které mi ani nepřísluší komentovat.

  S pozdravem
  Václav Mach, starostaPřidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů