Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 15. 11. 2022 15:14
  Irena Pomahačová
  Knihovna

  Dobrý den všem čtenářům a příznivcům knihovny v Citicích - chtěla bych se jen zeptat, na Váš názor - považujete teplotu 16,5 stupně dostačující pro provoz knihovny? Teplota podle termostatu v knihovně dnes v 15,00 hod. Vím, že je třeba šetřit, topí se plynem, ale knihovna dnes není jen o půjčování knih, hlavně zde v Citicích, kde není jiné kulturní zařízení pro děti. Děti se chodí do knihovny setkávat a hlavně vyrábět a to se zmrzlými prsty dost dobře nejde. Děkuji za Vaše reakce, knihovnice


 • 16. 11. 2022 13:34
  Václav Mach - Moderátor
  Re: Knihovna

  Vážená paní knihovnice,

  dotaz zřejmě nebyl určen obci Citice, ale z mého pohledu starosty obce Citice, jakožto zástupce zřizovatele knihovny a v tomto případě i Vašeho zaměstnavatele se domnívám, že jste zvolila nešťastný způsob komunikace, na který mi však přijde vhodné reagovat.
  Dlouhodobě zde odmítám řešit pracovně-provozní věci týkající se chodu obce se zaměstnanci obce. Myslím si, že takové věci by se měly řešit na obecním úřadě, případně zastupitelstvu obce, kde se vždy snažím vysvětlit, co mě vedlo ke konkrétnímu rozhodnutí.

  Na úvod zde uvedu názor koordinátora bezpečnosti práce obce, se kterým se ztotožňuji a postupuji podle něho, kdy poradce uvádí:

  „Teplota vyloženě knihovny nikde není stanovená. Pokud jde o paní knihovnici, tak její práce by šla zařadit do tzv. třídy práce I až IIa. V těchto třídách jsou zařazeny profese kancelářské (I) anebo třeba pokladní, švadlena (IIa). Tzn., práce převážně vykonávané vsedě s občasnou změnou polohy a přemístěním drobného břemene (knihy). Pro paní knihovnici bych volil tedy teplotu dle nových vládních úprav kolem těch 18° C v místě, kde sedí. V prostoru knihovny samotné je teplota 16° C dostatečná. Návštěvníci stojí, přecházejí a nikdo po nich nevyžaduje, aby si svlékali občanský oděv. Jestli by paní knihovnici bylo chladno, což se může stát, tak je možno ze strany zaměstnavatele skutečně zohlednit tento stav a zakoupit pro paní knihovnici třeba teplou vestu, mikinu apod. “

  Teploty stanovené podle třídy práce dle nových úprav:
  Třída práce* Dosavadní minimální teplota Schválená minimální teplota Maximální teplota
  I 20 °C 18 °C 27 °C
  IIa 18 °C 16 °C 26 °C
  IIb 14 °C beze změny 32 °C
  IIIa 10 °C beze změny 30 °C
  IIIb 10 °C beze změny 26 °C
  IVa 10 °C beze změny 24 °C
  IVb 10 °C beze změny 20 °C
  V 10 °C beze změny 20 °C

  Nyní fakta: za vytápění plynem objektu komunitního centra v topném období 2020/2021 obec zaplatila 104 tisíc Kč, za období 2021/2022 obec zaplatila 96 tisíc Kč. Pokud bych pro topné období 2022/2023 neučinil žádná opatření, zaplatila by obec za vytápění kolem 300 tisíc Kč, a to jen díky zastropování cen energií Vládou ČR. Kdyby nám vláda neposkytla podporu formou zastropování smluvních cen, byl by účet obce za vytápění cca 400 tisíc Kč.

  Při snížení teploty vytápění v celé budově komunitního centra jsem rovněž vycházel ze současné energo krize, kdy je všude doporučováno šetřit energiemi. Nyní je v celé budově nastavena teplota jen pro temperování 14° C. Jednotlivé místnosti jsou individuálně vytápěny na jakousi minimální snesitelnou pocitovou teplotu dle délky a způsobu využití.
  Pro mě, stejně jako pro Vás, je důležité udržet knihovnu po celý rok v provozu, alespoň na té minimální teplotě 16° C. Věřte mi, že bych velice nerad zastupitelům obce předkládal návrh na zavření knihovny během zimních měsíců z důvodu finančních úspor.
  Problém s energiemi je globální v celé Evropě a také se může stát, že pokud se všichni neuskromníme, dojde nám plyn v zásobnících a nebudeme topit vůbec nikde.

  Jelikož je knihovna pro veřejnost otevřena 2 hodiny denně úterý a středu, přijde mi minimální teplota 16 °C dostatečná. Teplota v knihovně je snímána termostatem, který včera v 15:04 hodin zaznamenal teplotu 16,6 ° C, v 15:39 hodin zaznamenal teplotu 17,1 ° C a v 16:09 hodin teplotu 17,4 ° C. Z toho je patrné, že radiátory v místnosti topily a tak pocitová teplota byla jistě vyšší, než ta, jakou jste viděla na termostatu.
  Všechny počítačové stoly jsou umístěny u stěny vedle radiátorů, takže při práci nebo hraní na počítači, je v tomto prostoru teplota jistě vyšší než teplota na termostatu.

  Je mi také jasné, že současný stav vytápění není komfortní, ale myslím si, že ty 2 hodiny denně dvakrát týdně se to dá vydržet. Prosím, zkuste na problém vytápění nahlížet také z našeho pohledu plátce faktur za vytápění.

  Na další Vámi zde psané zprávy, týkající se našeho pracovně-provozního vztahu, zde již nebudu reagovat. Pokud Vám moje rozhodnutí přijdou nesprávná, nabízím Vám možnost obrátit se na zastupitele obce Citice.


  S přátelským pozdravem

  Václav Mach, starosta


 • 18. 11. 2022 10:29
  Irena Pomahačová
  Re: Knihovna

  Děkuji panu starostovi za odpověď, jen bych upřesnila, že jsem si v žádném případě nestěžovala na svoje pracovní podmínky, jedná se mi pouze o děti, které chodí do knihovny jen tak posedět nebo si něco vyrobit.


 • 23. 5. 2022 12:43
  Taťána Malinkovičová
  Pohádková cesta

  Dobrý den,
  chtěla bych poděkovat všem, kteří věnovali svůj volný čas a připravili pro děti krásné sobotní odpoledne. Zvláště děkuji zástupcům spolku Kolibřík. Odvádíte skvělou práci.
  Malinkovičová Taťána


 • 25. 5. 2022 9:41
  Kajka Kohoutová
  Re: Pohádková cesta

  Ahoj Táni,
  dovolím si poděkovat za slova chvály za všechny a že nás letos bylo! :) Děkuji


 • 24. 4. 2022 15:25
  Romana Lehečková
  Výlet na muzikál

  Dobrý den, ahoj.
  Chci moc poděkovat každému, kdo se podílel na zorganizování včerejšího výletu do Prahy. Bylo to úžasné!!! Muzikál nás opravdu pobavil, byl to skvělý kulturní zážitek. Už teď se těšíme na další "muzikalový zájezd".
  Hezký den, Romana Lehečková


 • 25. 5. 2022 11:37
  Martina Baborovská
  Re: Výlet na muzikál

  Ahoj Romčo, děkujeme :) Ještě letos plánujeme další muzikál v předvánočním čase.


 • 1. 4. 2022 8:32
  Anna Vetchá
  Prasata v obci Hlavno

  Krásné páteční ráno na obecní úřad do Citic,
  bohužel se znova pohybují prasata okolo našeho bydliště. Dnes o půlnoci nás navštívili před barákem a shodili na zem popelnici a udělali bordel, samozřejmě jsme to uklidili a mysleli si že bude klid.... Nebyl, ráno při mém odchodu do práce velká rána a popelnice znova na zemi a tam už dva chlupatí pomocníci..
  Jde aby ses tím něco udělalo ??? opravdu není příjemné přijít kvůli tomuhle pozdě do práce a se bát vyjít z baráku aby tam zase náhodou nebyli.
  Vyplašit je nešlo, stáli a vrtali se v odpadkách i nadále..

  Pro případné nesrovnalosti vlastním fotodokumentaci..

  Děkuji Anička Vetchá


 • 4. 4. 2022 16:25
  Václav Mach - Moderátor
  Re: Prasata v obci Hlavno

  Ahoj Aničko,
  platí to, co říkám každému a myslím si, že jsme to řešili telefonicky spolu také. Nejsem milovník divokých prasat, také mám obavu, že je potkám, také řeším škody jimi způsobené, ale již je vnímám jako nutné zlo.
  Bohužel je Hlavno blízko lesů, polí, luk a řeky, což je jejich přirozené působiště. V blízkosti Hlavna je skládka, kam chodí žrát. Stejný problém s prasaty máme i v Citicích, mají ho v Bukovanech, Dolním Rychnově i Sokolově. Je mi jasné, že potkat někde prase není příjemné, ale nejsem schopen zajistit jiná opatření než ta, která jsou již provedena.
  V současné době máme Odborem ŽP při MěÚ Sokolov vydané Rozhodnutí o povolení lovu na nehonebních pozemcích v předem určených lokalitách. Máme uzavřenu dohodu o provedení práce s myslivcem, který může střílet na základě povolení vlastníka přiléhající honitby Sokolovské uhelné. Prasata jsou střílena jak tímto myslivcem, tak myslivci Sokolovské uhelné s jejichž vedoucím jsem v kontaktu. Přes zimu proběhly dvě naháňky divokých prasat. V okolí Hlavna jsou prasata střílena individuálně, ale bohužel se nedají vystřílet všechna, abychom nemuseli řešit vzniklé škody.
  Rád bych odpověď zakončil nějakou pozitivní zprávou, ale opravdu nevím jakou.
  S přáním pěkných dnů
  Václav Mach, starosta


 • 28. 2. 2022 11:56
  Jana Třísková
  Sbírka pro Ukrajinu

  Dobrý den, kdo by měl zájem tak pořádám sbírku pro Ukrajinu a ve čtvrtek ráno v 8 hodin odjíždím s pomocí do Chebu, kde bude předána do Nádechu a ty dále spolupracují s vybranými organizacemi. Pomoc tak půjde přímo do rukou mamin s dětmi prchajicimi před válkou. Sbíráme trvanlivé potraviny, ručníky , deky, pleny, vložky, hygienu, balenou vodu, kdo má i léky a obrazový materiál. Možno přinést kdykoli do Citic 164 vedle kostela, žlutý barak. Děkuji a pěkný den


 • 24. 2. 2022 10:42
  Ivna Pittermannová
  Kontakt na pobočku České pošty v Citicích

  Telefonní číslo je správné. Od výpadků elektrické energie v minulém týdnu na poště nefunguje telefon. Paní z pošty poruchu nahlásila, ale k opravě zatím nedošlo.
  Ivana Pittermannová


 • 23. 2. 2022 15:44
  Ivana Pittermannová
  Kontakt na pobočku České pošty v Citicích

  Ahoj Aničko, kontakt na pobočku České pošty v Citicích - 954 235 756.
  Ivana Pittermannová


 • 24. 2. 2022 9:01
  Anna
  Re: Kontakt na pobočku České pošty v Citicích

  Bohužel telefonní číslo neexistuje.


 • 23. 2. 2022 5:47
  Anička Vetchá
  Pošta

  Krásné dobré ráno,
  Chtěla bych se zeptat jaké je telefonní číslo na citickou poštu ???
  Bohužel se snažíme dovolat a telefonní číslo neexistuje.
  Děkuji a hezky den.
  Anička


 • 3. 11. 2021 14:54
  Romana Lehečková
  Křižovatka u odbočky na Hlavno

  Dobrý den.
  Mám dotaz, týkající se místní křižovatky u odbočky na Hlavno. To,že tato křižovatka je nepřehledná, o tom asi není pochyb. Že je často nebezpečná, o tom taky není pochyb. Proto by mě zajímalo, zda se bude konečně její bezpečnost nějak řešit nebo se bude dále vyčkávat, až se stane nějaká opravdu ošklivá nehoda??? Děkuji. S pozdravem, Lehečková


 • 4. 11. 2021 16:44
  Václav Mach
  Re: Křižovatka u odbočky na Hlavno

  Ahoj Romano, dobrý den vážení spoluobčané,
  na otázku odpovím fakty a proto budu stručný.
  Jedná se o křižovatku silnic 3. tříd 21217 a 21218 v majetku Karlovarského kraje, kdy správu vykonává Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje, příspěvková organizace (dále KSUS KK). Z toho vyplývá, že případnou výstavbu kruhového objezdu by měl realizovat Karlovarský kraj.
  O problému s rychlostí vozidel a přehledností v křižovatce víme. Proto byl problém zanesen také do územně analytických podkladů obce s rozšířenou působností Sokolov.
  Minulý měsíc naší obec navštívil hejtman Karlovarského kraje Ing. Petr Kulhánek a člen rady pro oblast rozvoje venkova Ing. Vít Hromádko. Při této příležitosti jsme mimo jiné diskutovali i o tomto problému a na závěr návštěvy jsme s oběma váženými pány zašli ke křižovatce, abych jim problém ukázal osobně.
  Zástupci KSUS KK od obce obdrželi studii možného provedení kruhového objezdu na místě křižovatky.
  Nyní očekávám stanoviska zástupců KSUS KK.
  S přáním pěkného dne
  Václav Mach


 • 5. 11. 2021 9:42
  Romana Lehečková
  Re: Křižovatka u odbočky na Hlavno

  Ahoj Vašku, dobrý den všem.
  Děkuji Ti za odpověď. Je mi jasné,a jsem za to moc ráda, že obec řeší tyto věci. Tento případ je běh na dlouhou trať, což vyplývá i z Tvé odpovědi. Proto mě spíš zajímalo, zda má obec i nějaký "plán B", tedy rychlejší řešení, třeba i dočasné než bude kruhový objezd zrealizován.
  Děkuji a přeji hezký den.


 • 23. 9. 2021 13:00
  Iva Lentesova
  Dětské hřiště

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat jak to aktuálně je s novým hřištěm v areálu školky je tam cedule, že už je pro veřejnost zceka uzavřené, dále bych se chtěla zeptat jaká jiná dětská hřiště tu jsou předem děkuji za odpověď.


 • 24. 9. 2021 8:33
  Václav Mach
  Re: Dětské hřiště

  Vážená paní Lentesová, vážení občané,
  ve středu 22. 9. 2021 proběhla kontrola poskytovatele dotace na dětské hřiště v areálu MŠ a jelikož je dle pravidel poskytovatele dotace možné využívat dětské hřiště pouze dětmi navštěvujícími MŠ, byli jsme bohužel nuceni hřiště ve školce uzavřít pro veřejnost.
  Další dětská hřiště jsou v Citicích u panelových domů a u hřbitova. V měsíci říjnu otevřeme v Citicích pro veřejnost další dětské hřiště, a to na místě, kde stávala škola.
  V obci Hlavno je dětské hřiště cca 50 m od návsi. Nově byla v Hlavně pro děti postavena velká lanová pyramida u bývalé restaurace.
  S přáním pěkných dnů.
  Václav Mach


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů