Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 26. 1. 2019 9:30
  Veronika Haselbauerová
  Úklid sněhu ze silnic

  Dobrý den pane strarosto,
  ráda bych se zeptala,jakým systémem se provádí úklid silnic v obci od sněhové nadílky?Už po několikáté jsem se setkala s tím,že traktor jezdí až kolem 8h.,i když sníh padal už od noci a silnice byli ráno pokryté dost velkou vrstvou sněhu.To si jako lidé,kteří jezdí ráno normálně kolem 5-6h. do zaměstnání,mají prohrabovat silnici sami?A myslím,že je jedno jestli je to v týdnu nebo o víkendu.Silnice by měli být uzbůsobené jízdě.
  Děkuji za odpověď a budu doufat v nápravu.Myslím,že je to dost důležité!!!!!!!!!


 • 28. 1. 2019 9:15
  Václav Mach
  Re: Úklid sněhu ze silnic

  Dobrý den Veroniko, dobrý den vážení spoluobčané,
  děkuji Veronice za dotaz a předně se omlouvám za komisní odpověď.
  Zimní údržba místních komunikací (dále jen MK) v obci Citice a Hlavno je prováděna v souladu se schváleným Operačním plánem zimní údržby MK, kdy úkolem zimní údržby je zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti MK v daných časových limitech. Během letošní zimy jsem nezaznamenal žádný případ, kdy by nebyl dodržen časový limit pro zimní údržbu.
  Naopak jsem zaznamenal pozitivní reakce spoluobčanů, kteří kvitují, že došlo ke změně používaného posypového materiálu z jemné štěrkodrti frakce 0-4 mm na hrubší štěrkodrť frakce 2-5 mm, díky čemuž došlo ke snížení znečištění MK v době, kdy na nich není sníh. Rovněž od majitelů psů jsme byli pochváleni za to, že užíváme sůl jen v nejnutnějších případech.
  K uváděné sobotě si myslím, že MK byly sjízdné se zvýšenou opatrností po celý den a nikdo z občanů nemusel z MK odklízet sníh za nás, až na vyjímky, kdy při strojní zimní údržbě dojde k nahrnutí sněhu k odstaveným vozidlům, či na místa, kde tato vozidla běžně stojí.
  Děkuji Vám za toleranci a pochopení problematiky zimní údržby, zvláště za trpělivost, se kterou musíte odklízet nahrnutý sníh z míst, kde obvykle parkujete.
  Přeji Vám klidné a slunečné dny.
  Václav Mach, starosta


 • 28. 1. 2019 10:43
  Jan Novák
  Re: Úklid sněhu ze silnic

  Pane starosto souhlasím s paní Veronikou. Údržba se v sobotu nějak nevyvedla, šel jsem na procházku se psem a horní část Citic nebyla potažená vůbec a cesta na vlakové nádraží už vůbec. Kolem 11:45 jsem viděl mladou maminku jak se brodí s kočárkem na vlak a měla co dělat aby došla. Přitom necelých 10 minut před tím jsem viděl pana Havlíčka jak jede s traktorem právě z vlakového nádraží. Domnívám se, že se jen tak projížděl aby ho lidé viděli, popřípadě slyšeli. Myslím, že ne všichni v naší obci mají auto, tak musí využívat jiné spoje, ale není jim umožněno se tam bez námahy dostat. Za pana Scháněla měli lidé z obce tzv. pohotovost už od 4:00 hod.


 • 28. 1. 2019 11:50
  Veronika Haselbauerová
  Re: Úklid sněhu ze silnic

  Dobrý den,
  děkuji za odpověď,ale bohužel nemůžu s Vámi souhlasit.Já mám bohužel opačné ohlasy od lidí,než tady píšete,ale asi to bude tím,že každý mluvíme s jinými lidmi.
  Přeji pěkný den


 • 25. 1. 2019 16:30
  Sylva
  Dotaz

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat kdy plánujete rekonstrukci bývalé horní školy na obecní byty. Kolik jich tam bude, jak velké a kolik by to stálo měsíčně. A zda by šla převést akontace z původního obecního bytu na nový byt. Děkuji


 • 28. 1. 2019 9:24
  Václav Mach
  Re: Dotaz

  Dobrý den paní Sylvo,

  z důvodu Vaší anonymity nebudu na Váš dotaz reagovat.

  S pozdravem.

  Václav Mach, starosta


 • 22. 1. 2019 10:52
  Kolibřík
  Putování za sněhovou vločkou

  Vážení občané,
  přijďte se projít 26. ledna 2019 na akci Putování za sněhovou vločkou. Akce není jen pro děti, ale i dospěláci si s námi mohou zahrát a hlavně se sejít, popovídat si, projít se. Trasa bude připravena od 13 do 15:30 hod, start za závorou v části obce Lidice. Nemusíte soutěžit, můžete se jen procházet a kochat přírodou. Trasa dlouhá maličko přes dva kilometry, na trase dvě občerstvovací stanice budou připraveny (teplý čaj, teplý svařák). Udělejte si čas a přijďte si aktivně odpočinout. Těšíme se na vás. Kolibřík, z.s.


 • 29. 1. 2019 10:20
  Jana Třísková
  Re: Putování za sněhovou vločkou

  Díky za super akci ????????


 • 25. 12. 2018 12:23
  David Peřina
  Štědrovečerní sousedské setkání v kostele

  Moc velké poděkování všem co se podíleli na tomto setkání,klobouk dolů před organizací a organizátory této akce,jen je na zamyšlení chování některých lidí při takovéto kulturně společenské akci,všem moc děkujeme


 • 23. 12. 2018 9:38
  Zdeněk Sopr
  kreditní karta

  Dobrý den, dnes ráno jsme našel na silnici u bývalé školení družiny spořitelní kartu na jméno Barbora Rakovanová.
  Zdeněk Sopr, 602 567 126


 • 17. 12. 2018 2:48
  Miroslav Brumlík
  Možnost pronájmu či zapůjčení tělocvičny

  Dobrý den pane starosto. Bylo by možné přes zimu možnost zapůjčení,nebo pronajatí tělocvičny cca dvakrát v týdnu na 1-2 hodinky ? pronajatí by bylo za účelem trénování karate a trocha silového cvičení.. Děkuji Brumlík


 • 18. 12. 2018 15:18
  Václav Mach
  Re: Možnost pronájmu či zapůjčení tělocvičny

  Dobrý den vážený pane Brumlíku,

  zavolám Vám.

  S přáním pěkného dne.

  Mach Václav, starosta


 • 13. 12. 2018 10:59
  Jan Novák
  Dotaz

  Dobrý den pane starosto.
  Chtěl bych se zeptat, jak je možné že paní Petra Vařilová má paragraf a dítě jí hlídá děda.
  On toho je snad na paragrafu, aby byla s dcerou doma ona sama.
  Už delší dobu pozoruji, že právě zmíněná paní Vařilová v naší obci těch prací neudělá, jen postává a povídá si k každým kdo jde okolo...


 • 14. 12. 2018 13:40
  Václav Mach
  Re: Dotaz

  Dobrý den, vážený pane Nováku,

  na uvedený dotaz nebudu reagovat na diskuzním fóru. Prosím, dostavte se za mnou na obecní úřad, případně svůj dotaz zašlete písemně.

  S přáním pěkného dne.

  Václav Mach, starosta


 • 4. 12. 2018 18:45
  Totzauerová
  Uzavírka

  Dobrý den, chci se zeptat na uzavírku silnice Citice - Hlavno. Znamená to tedy že ve dnech 5.-10.12. (dle cedule) projedeme v tyto dny ráno před školním autobusem a odpoledne po 17h nebo vůbec? Děkuji


 • 5. 12. 2018 13:53
  Mach Václav
  Re: Uzavírka

  Dobrý den vážená paní Totzauerová, vážení spoluobčané,

  předně se omlouváme za zmatky, které kolem opravy silnice do Hlavna vznikají, ikdyž si myslím, že za ně nikdo z obce nemůže, jelikož jsme byli postaveni před hotovou věc, kdy nám přišlo vyjádření Městského úřadu Sokolov o termínu opravy a s tím spojené případné uzavírky silnice.
  Sděluji Vám, že jsem dnes i včera telefonicky hovořil se stavbyvedoucím společnosti ROADFIN stavby s. r. o. ohledně termínu opravy silnice č. III/21218 mezi obcemi Citice – Hlavno.

  Dle sdělení stavbyvedoucího je předpokládaný termín opravy stanoven na sobotu 8. 12. 2018, případně neděli 9. 12. 2018 – výběr dle vhodnějších klimatických podmínek.
  Skutečný termín opravy bude ještě upřesněn. Budu Vás o něm informovat.

  Oprava by měla probíhat, ale jen během jedné pracovní směny v době 7:40 - 17:00 hodin za úplné uzavírky silnice, kdy po tuto dobu bude umožněn provoz jen IZS. Mimo dobu opravy, tedy před 7:40 hodin a po 17:00 hodin nebude provoz nijak omezen.

  Děkuji všem spoluobčanům za pochopení.

  Václav Mach, starosta obce Citice


 • 1. 12. 2018 21:39
  Viktor Marek
  Kontejnery na kuchyňský použitý olej.

  Bylo by možno v Citicích a Hlavně umístit kontejnery na kuchyňský použitý olej?


 • 4. 12. 2018 14:19
  Jana Třísková
  Re: Kontejnery na kuchyňský použitý olej.

  Prosim také za tento kontejner a ještě kdyby bylo možné přidat další kontejner na oblečení nebo aspoň zajistit častější vývoz toho stávajícího.


 • 5. 12. 2018 13:29
  Mach Václav
  Re: Kontejnery na kuchyňský použitý olej.

  Dobrý den vážení spoluobčané,

  pověřil jsem pracovnici OÚ, která má na starosti odpadové hospodářství obce, aby zjistila případné možnosti umístění kontejneru na kuchyňský použitý olej. O zjištěném Vás budu informovat.

  S přáním pěkného dne.

  Mach Václav, starosta


 • 18. 12. 2018 15:29
  Václav Mach
  Re: Kontejnery na kuchyňský použitý olej.

  Dobrý den vážení spoluobčané,

  objednali jsme 4 ks nádob na použitý kuchyňský olej. Umístěny budou v Hlavně - 1x a Citice - 3x (Linec, panelové domy a obecní úřad).

  S přáním pěkného dne.

  Mach Václav, starosta


 • 27. 11. 2018 22:42
  Vaidiš Jiří
  oprava silnice Citice - Hlavno

  Dotaz: jak bude řešena dopravní obslužnost do Hlavna v případě opravy silnice a její uzavírky.


 • 28. 11. 2018 14:33
  Václav Mach
  Re: oprava silnice Citice - Hlavno

  Dobrý den vážení spoluobčané,
  rozhodnutím Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje, jako vlastníka silnice č. III/21218, dojde k opravě krytu této silnice v úseku Hlavno - Citice společností ROADFIN stavby s. r. o.
  Veřejnou vyhláškou Odboru dopravy Městského úřadu Sokolov dne 26. 11. 2018 byla stanovena přechodná úprava provozu na pozemní komunikaci ve dnech 3. - 12. 12. 2018 a to formou úplné uzavírky silnice.
  Byl jsem ubezpečen zástupcem vlastníka silnice a zhotovitele opravy, dopravním inženýrem Policie ČR a Odborem dopravy MěÚ Sokolov, že takto dlouhý interval opravy je pouze formální, z důvodu předpokládaných nepříznivých klimatických podmínek a samotná oprava silnice proběhne během jedné pracovní směny v době cca od 7:40 do 17:00 hodin zatím neupřesněného dne.
  K uzavření silnice dojde po projetí tzv. ranního školního autobusu. Ostatní dopravní obslužnost autobusů po dobu opravy bude zrušena. Případný průjezd vozidel IZS bude umožněn i během opravy. Ostatní provoz bude se zvýšenou opatrností možný po komunikaci Hlavno - Chlumek - Dasnice.
  O přesném datu opravy Vás budeme informovat bezprostředně po jeho určení.
  Děkuji všem spoluobčanům za pochopení.
  Mach Václav, starosta obce Citice


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů