Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 23. 3. 2019 8:15
  Haselbauerová Veronika
  Dotaz na pana starostu

  Dobrý den,
  mám dotaz na pana starostu.
  Bohužel nás potkala smutná událost(úmrtí v rodině ).Vždy bylo zvykem ze strany obce,že kondolenci podepisoval starosta a nebo alespoň jeho zástupce,tedy místostarosta a byl někdo ze strany obce přítomen na obřadu.Obzvláště,když se jedná o dlouholetého občana,který zde prožil celý život.Bohužel ani jednoho jsme se nedočkali a přijde mi to jako neúcta k naší babičce.Obec nemá zase tolik obyvatel a proto mě mrzí,že si pan starosta neudělal čas a nevěnoval ani chvilku na to,aby podepsal kondolenci.Možná to někomu přijde jako banalita,ale mě ne.Bohužel.


 • 27. 3. 2019 13:01
  Václav Mach
  Re: Dotaz na pana starostu

  Ahoj Veroniko, dobrý den vážení spoluobčané,

  především všem pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast. O to upřímnější, že jsem již osobně pocítil, jak těžkým zásahem je úmrtí blízkého člověka.

  Nebudeme (vedení obce) zjišťovat, zda účast někoho z vedení obce na pohřbech našich občanů je obecním zvykem či pravidlem, jak tvrdíš.
  O věci jsem hovořil s místostarostou Petrem Beránkem. Za tvůj podnět děkujeme.

  Sděluji ti a prostřednictvím této odpovědi všem našim občanům a čtenářům obecního webu:
  1. neúčast vedení obce na jakékoli soukromé události není projevem neúcty, ale naopak důkazem respektu a nevměšování se do ryze soukromých záležitostí. Výjimečné důvody pro účast zástupce vedení obce na pohřbu jsou osobní dlouholetá známost a účast na základě pozvání, kterým člen rodiny osloví konkrétního zastupitele, případně další výjimečné okolnosti,
  2. tebou zmíněný zvyk účasti někoho z vedení obce na pohřbu může způsobit značné nepříjemnosti v případech, kdy se na pohřeb z různých důvodů nebude moci nikdo ze zastupitelů dostavit,
  3. účast na všech pohřbech může navozovat dojem populismu, který je v případě tak bolestné ztráty vrcholně nevhodný. Populismus vnímáme jako věc primitivní a slušné lidi obtěžující,
  4. zaměstnankyně obecního úřadu jsou také představitelky obce a jejich podpis na kondolenční listině, nemůže-li ji podepsat člen vedení obce, symbolizuje projev spoluúčasti myšlený vážně, s úctou, se vzpomínkou na zesnulého a se zamyšlením nad utrpením a budoucností pozůstalých.

  Váhal jsem nad tím, zda uvést, co právě sděluji: v období 18. - 25. 2. jsem byl ve stavu pracovní neschopnosti (záda) a práci pro obec vykonával pouze z domova prostřednictvím telefonu a elektronické pošty. O úmrtí jsem se dozvěděl, až dne 26. 2. 2019 po nástupu do zaměstnání a proto nebyla kondolenční listina mnou podepsána. Jinak bych jí samozřejmě podepsal tak, jak jsem činil dosud.

  S přáním pěkných dní.

  Václav Mach


 • 27. 3. 2019 15:00
  Václav Mach
  Re: Dotaz na pana starostu

  KOREKCE datumů v posledním odstavci předchozího sdělení, kdy správně je březnové datum, nikoliv únorové.
  Tímto se omlouvám za chybu a níže je již datum opraven.

  Váhal jsem nad tím, zda uvést, co právě sděluji: v období 18. - 25. 3. jsem byl ve stavu pracovní neschopnosti (záda) a práci pro obec vykonával pouze z domova prostřednictvím telefonu a elektronické pošty. O úmrtí jsem se dozvěděl, až dne 26. 3. 2019 po nástupu do zaměstnání a proto nebyla kondolenční listina mnou podepsána. Jinak bych jí samozřejmě podepsal tak, jak jsem činil dosud.

  Václav Mach, starosta


 • 19. 3. 2019 9:10
  Jitka Plánková
  Odtah vraků

  Dobrý den,

  dne 15.3.2019 měla být odtažena 3 auta z parkovišť u panelových domů. Prozatím se tak nestalo.

  Chtěli bychom se zeptat, jestli budou tedy odtaženy nebo tu zůstanou.

  Děkujeme za informace.

  S pozdravem
  Plánková


 • 19. 3. 2019 15:40
  Václav Mach
  Re: Odtah vraků

  Dobrý den paní Plánková,
  vraky budou odstraněny v sobotu 23. 3. 2019.
  S pozdravem
  Václav Mach, starosta


 • 27. 3. 2019 15:05
  Václav Mach
  Re: Odtah vraků

  Vážení spoluobčané,

  u panelových domů byly odstraněny 2 autovraky ze 3 možných. Zbývající autovrak přislíbil jeho majitel odstranit do 7. 4. 2019 a proto mu byla prodloužena lhůta na odstranění.

  Děkuji za pochopení a přeji pěkné dny.

  Václav Mach, starosta


 • 11. 3. 2019 18:26
  Malinkovičová - řed.MŠ
  Venčení psů

  Dobrý den,
  chtěla bych touto cestou požádat občany "pejskaře", kteří venčí své mazlíčky v okolí naší mateřské školy, aby po nich uklízeli psí exkrementy. Není příjemné, když děti či rodiče, kteří jdou do školky, si tuto "nadílku" donesou na svých botách až k nám. Zároveň žádám rodiče, kteří venčí psy a zároveň jdou vyzvednout děti, aby psy nepřivazovali hned u branky.
  Malinkovičová


 • 7. 3. 2019 9:08
  Kollárová
  Parkování

  Dobrý den,
  zajímalo by mne, jestli se nějak bude řešit problém s parkováním u paneláků? To že já přijedu večer z práce a nemám kde zaparkovat a dostanu pokutu, že stojím na trávníku, tak dobře. Ale mohlo by se teda řešit, že tam stojí pět aut bez technických prohlídek, prorůstá jima tráva a jsou nepojízdná a tudíž není stát? Děkuji.


 • 13. 3. 2019 9:37
  Václav Mach
  Re: Parkování

  Dobrý den paní Kollárová,

  současné zastupitelstvo obce dosud neuvažovalo o možnosti rozšíření parkovacích ploch u panelových domů. Možnost rozšíření tedy projednáme při jednání zastupitelstva obce.

  Problém s odstavenými a neužívanými vozidly u panelových domů je nám znám. Bylo zjištěno 5 vozidel vykazujících známky dlouhodobého neužívání a tak byla vydána výzva k odstranění těchto vozidel - vraků. Lhůta pro odstranění vraků uplyne 14. 3. 2019. Po této lhůtě nechá vlastník komunikace (Obec Citice) vraky odtáhnout na náklady vlastníka vozidla. Budou se však odstraňovat jen 3 z 5 vraků, jelikož 2 majitelé vraků doložili dokumenty dokazující, že se nejedná o vraky.

  S pozdravem a přáním pěkných dní.

  Václav Mach, starosta


 • 4. 3. 2019 9:41
  Václav Mach
  PLES OBCE CITICE

  Dobrý den vážení hosté citického plesu, dobrý den vážení spoluobčané,

  dovolte mi, ještě jednou Vám poděkovat za to, že jste v tak velkém počtu navštívili náš 1. Ples obce Citice. Za mě se jednalo o velice podařenou kulturní akci a věřím, že jste téměř všichni odcházeli z plesu spokojeni a s dobrou náladou.

  Na druhé straně jsem si vědom drobných nedostatků s ozvučením a osvětlením sálu. Věřte, že příští rok se již tyto nedostatky nebudou opakovat.
  Máme i nějaké ztráty a nálezy, kdy v šatně zůstal po plese černý deštník, černý pásek a dioptrické brýle s červenými obroučkami. Vše je k vyzvednutí na zdejším obecním úřadu.

  Přeji Vám všem pohodový start do nového týdne a těším se na setkání s Vámi na příštím plese obce Citice.

  Mach Václav, starosta obce


 • 3. 3. 2019 21:23
  Alena Soprová
  Citický ples

  Dobrý den, chtěli bychom poděkovat za ,,starší generaci'' za krásný večer, příjemné prostředí, dobré pohoštění, skvělou zábavu na Citickém plese. Soprovi a Jurčovi starší


 • 3. 3. 2019 20:24
  Jiří Krátký
  Citický ples

  Dobrý den, chtěl bych poděkovat za perfektní Citický ples, super akce.


 • 3. 3. 2019 19:24
  Kamila Dobřemyslová
  Žádost o vrácení deštníku

  Dobrý den, ráda bych se touto cestou zeptala jestli si někdo omylem neodnesl z plesu na Březové tento pátek můj deštník . Jednalo se o stříbrno černý velký deštník značky COACH FRAGRANCE. Byla bych velmi ráda kdyby se deštník našel, byl to dárek. Děkuji moc Kamila


 • 4. 3. 2019 9:14
  Václav Mach
  Re: Žádost o vrácení deštníku

  Ahoj Kamilo,
  deštník byl dnes vrácen na obecní úřad a je zde k vyzvednutí. Případně ti ho mohu dovést, když mi zavoláš (602 110 495).
  Pěkný den.
  Mach Václav


 • 16. 2. 2019 11:39
  Jana Třísková
  Maškarní bál

  Dobrý den, ze včerejšího maškarního bálu mám spousty fotek vašich dětiček. Pokud máte o fotky zájem, ráda vám je zašlu. Napište na uvedený email a uveďte, za kterou masku vaše dítko bylo.


 • 16. 2. 2019 11:40
  Jana Třísková
  Re: Maškarní bál

  Můj email jeanat@seznam.cz


 • 1. 2. 2019 22:19
  Eva Haklová
  Ztracený kocourek

  Dobrý večer,dnes navečer se nám ztratil u tělocvičny v Citících rezavo bílý kocourek (4měsíční kotě). Pokud by jste ho někdo viděl, prosím vezměte ho k sobě a dejte prosím vědět na tel.číslo 774 817548.Odměna 1.000Kč. Moc děkuji Haklová


 • 2. 2. 2019 20:14
  Eva Haklová
  Re: Ztracený kocourek

  Kocourek se našel. Děkujeme všem zúčastněným ????


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů