Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 19. 4. 2019 11:46
  Sylva Nová
  Citický jarmark

  Dobrý den,
  v první řadě bych chtěla pochválit Citický zpravodaj CIHLA který jsem včera našla ve schránce, je to opravdu dobrý nápad.
  Jen by mě zajímalo, zda bude letos Citický jarmark, nikde jsem ve Vašem zpravodaji o něm nenašla ani zmínku. Myslím, že je to velká škoda. Vím, že zastupitelstvo dělá hodně společenských akcí, ale ten jarmark je už taková zaběhnutá tradice.
  Děkuji za odpověď a přeji krásné Velikonoce


 • 16. 4. 2019 19:15
  Jana Třísková
  SWAP bazárek

  Dobrý den, ráda bych vás pozvala na SWAP bazárek, který se uskuteční dne 27.4. od 10 do 17 hodin v tělocvičně dolní školy. Vstupné je 50,-Kč a bude použito pro potřeby Hospice Sv. Jiří. Poté už si jen vybíráte věci (oblečení pro děti i dospělé, hračky, knihy). Přijďte, těšíme se na vás. Tým SWAP bazárku :-)


 • 7. 4. 2019 22:37
  Václav Mach
  Ukliďme Česko a Čistění řeky Ohře

  Vážení spoluobčané,

  velice děkuji všem, kteří se zúčastnili akcí Ukliďme Česko a Čistění řeky Ohře. Společně se nám povedlo uklidit okolí řeky Ohře v úseku Černý Mlýn - Citice, okolí železničního přejezdu v Hlavně, silnici z Citic do Hlavna a okolí hřbitova v Citicích.

  Těším se na společná setkání při podobných akcích.

  Václav Mach


 • 28. 3. 2019 15:45
  Veronika Haselbauerová
  Odpověď

  Ahoj Vašku, děkuji za odpověď.Nebudu se sáhodlouze rozepisovat, jen chci podotknout, že nijak nesnižuji zaměstnankyně obecniho úřadu, naopak si jich velice vážím.
  Ani si nemyslím, že je nutne chodit na obřady, ale za podpis na kondolenci si stojím. A není nutné se ohánět populismem apod. Je to slušnost.To je zase můj nazor, obzvlášť, kdyz obdržíte na OÚ parte. Ale ani jsem nečekala, že bude odpověď jiná.
  Hezký den a doufám, že uz máš záda v pořádku. Veronika


 • 23. 3. 2019 8:15
  Haselbauerová Veronika
  Dotaz na pana starostu

  Dobrý den,
  mám dotaz na pana starostu.
  Bohužel nás potkala smutná událost(úmrtí v rodině ).Vždy bylo zvykem ze strany obce,že kondolenci podepisoval starosta a nebo alespoň jeho zástupce,tedy místostarosta a byl někdo ze strany obce přítomen na obřadu.Obzvláště,když se jedná o dlouholetého občana,který zde prožil celý život.Bohužel ani jednoho jsme se nedočkali a přijde mi to jako neúcta k naší babičce.Obec nemá zase tolik obyvatel a proto mě mrzí,že si pan starosta neudělal čas a nevěnoval ani chvilku na to,aby podepsal kondolenci.Možná to někomu přijde jako banalita,ale mě ne.Bohužel.


 • 27. 3. 2019 13:01
  Václav Mach
  Re: Dotaz na pana starostu

  Ahoj Veroniko, dobrý den vážení spoluobčané,

  především všem pozůstalým vyjadřuji upřímnou soustrast. O to upřímnější, že jsem již osobně pocítil, jak těžkým zásahem je úmrtí blízkého člověka.

  Nebudeme (vedení obce) zjišťovat, zda účast někoho z vedení obce na pohřbech našich občanů je obecním zvykem či pravidlem, jak tvrdíš.
  O věci jsem hovořil s místostarostou Petrem Beránkem. Za tvůj podnět děkujeme.

  Sděluji ti a prostřednictvím této odpovědi všem našim občanům a čtenářům obecního webu:
  1. neúčast vedení obce na jakékoli soukromé události není projevem neúcty, ale naopak důkazem respektu a nevměšování se do ryze soukromých záležitostí. Výjimečné důvody pro účast zástupce vedení obce na pohřbu jsou osobní dlouholetá známost a účast na základě pozvání, kterým člen rodiny osloví konkrétního zastupitele, případně další výjimečné okolnosti,
  2. tebou zmíněný zvyk účasti někoho z vedení obce na pohřbu může způsobit značné nepříjemnosti v případech, kdy se na pohřeb z různých důvodů nebude moci nikdo ze zastupitelů dostavit,
  3. účast na všech pohřbech může navozovat dojem populismu, který je v případě tak bolestné ztráty vrcholně nevhodný. Populismus vnímáme jako věc primitivní a slušné lidi obtěžující,
  4. zaměstnankyně obecního úřadu jsou také představitelky obce a jejich podpis na kondolenční listině, nemůže-li ji podepsat člen vedení obce, symbolizuje projev spoluúčasti myšlený vážně, s úctou, se vzpomínkou na zesnulého a se zamyšlením nad utrpením a budoucností pozůstalých.

  Váhal jsem nad tím, zda uvést, co právě sděluji: v období 18. - 25. 2. jsem byl ve stavu pracovní neschopnosti (záda) a práci pro obec vykonával pouze z domova prostřednictvím telefonu a elektronické pošty. O úmrtí jsem se dozvěděl, až dne 26. 2. 2019 po nástupu do zaměstnání a proto nebyla kondolenční listina mnou podepsána. Jinak bych jí samozřejmě podepsal tak, jak jsem činil dosud.

  S přáním pěkných dní.

  Václav Mach


 • 27. 3. 2019 15:00
  Václav Mach
  Re: Dotaz na pana starostu

  KOREKCE datumů v posledním odstavci předchozího sdělení, kdy správně je březnové datum, nikoliv únorové.
  Tímto se omlouvám za chybu a níže je již datum opraven.

  Váhal jsem nad tím, zda uvést, co právě sděluji: v období 18. - 25. 3. jsem byl ve stavu pracovní neschopnosti (záda) a práci pro obec vykonával pouze z domova prostřednictvím telefonu a elektronické pošty. O úmrtí jsem se dozvěděl, až dne 26. 3. 2019 po nástupu do zaměstnání a proto nebyla kondolenční listina mnou podepsána. Jinak bych jí samozřejmě podepsal tak, jak jsem činil dosud.

  Václav Mach, starosta


 • 19. 3. 2019 9:10
  Jitka Plánková
  Odtah vraků

  Dobrý den,

  dne 15.3.2019 měla být odtažena 3 auta z parkovišť u panelových domů. Prozatím se tak nestalo.

  Chtěli bychom se zeptat, jestli budou tedy odtaženy nebo tu zůstanou.

  Děkujeme za informace.

  S pozdravem
  Plánková


 • 19. 3. 2019 15:40
  Václav Mach
  Re: Odtah vraků

  Dobrý den paní Plánková,
  vraky budou odstraněny v sobotu 23. 3. 2019.
  S pozdravem
  Václav Mach, starosta


 • 27. 3. 2019 15:05
  Václav Mach
  Re: Odtah vraků

  Vážení spoluobčané,

  u panelových domů byly odstraněny 2 autovraky ze 3 možných. Zbývající autovrak přislíbil jeho majitel odstranit do 7. 4. 2019 a proto mu byla prodloužena lhůta na odstranění.

  Děkuji za pochopení a přeji pěkné dny.

  Václav Mach, starosta


 • 11. 3. 2019 18:26
  Malinkovičová - řed.MŠ
  Venčení psů

  Dobrý den,
  chtěla bych touto cestou požádat občany "pejskaře", kteří venčí své mazlíčky v okolí naší mateřské školy, aby po nich uklízeli psí exkrementy. Není příjemné, když děti či rodiče, kteří jdou do školky, si tuto "nadílku" donesou na svých botách až k nám. Zároveň žádám rodiče, kteří venčí psy a zároveň jdou vyzvednout děti, aby psy nepřivazovali hned u branky.
  Malinkovičová


 • 7. 3. 2019 9:08
  Kollárová
  Parkování

  Dobrý den,
  zajímalo by mne, jestli se nějak bude řešit problém s parkováním u paneláků? To že já přijedu večer z práce a nemám kde zaparkovat a dostanu pokutu, že stojím na trávníku, tak dobře. Ale mohlo by se teda řešit, že tam stojí pět aut bez technických prohlídek, prorůstá jima tráva a jsou nepojízdná a tudíž není stát? Děkuji.


 • 13. 3. 2019 9:37
  Václav Mach
  Re: Parkování

  Dobrý den paní Kollárová,

  současné zastupitelstvo obce dosud neuvažovalo o možnosti rozšíření parkovacích ploch u panelových domů. Možnost rozšíření tedy projednáme při jednání zastupitelstva obce.

  Problém s odstavenými a neužívanými vozidly u panelových domů je nám znám. Bylo zjištěno 5 vozidel vykazujících známky dlouhodobého neužívání a tak byla vydána výzva k odstranění těchto vozidel - vraků. Lhůta pro odstranění vraků uplyne 14. 3. 2019. Po této lhůtě nechá vlastník komunikace (Obec Citice) vraky odtáhnout na náklady vlastníka vozidla. Budou se však odstraňovat jen 3 z 5 vraků, jelikož 2 majitelé vraků doložili dokumenty dokazující, že se nejedná o vraky.

  S pozdravem a přáním pěkných dní.

  Václav Mach, starosta


 • 4. 3. 2019 9:41
  Václav Mach
  PLES OBCE CITICE

  Dobrý den vážení hosté citického plesu, dobrý den vážení spoluobčané,

  dovolte mi, ještě jednou Vám poděkovat za to, že jste v tak velkém počtu navštívili náš 1. Ples obce Citice. Za mě se jednalo o velice podařenou kulturní akci a věřím, že jste téměř všichni odcházeli z plesu spokojeni a s dobrou náladou.

  Na druhé straně jsem si vědom drobných nedostatků s ozvučením a osvětlením sálu. Věřte, že příští rok se již tyto nedostatky nebudou opakovat.
  Máme i nějaké ztráty a nálezy, kdy v šatně zůstal po plese černý deštník, černý pásek a dioptrické brýle s červenými obroučkami. Vše je k vyzvednutí na zdejším obecním úřadu.

  Přeji Vám všem pohodový start do nového týdne a těším se na setkání s Vámi na příštím plese obce Citice.

  Mach Václav, starosta obce


 • 3. 3. 2019 21:23
  Alena Soprová
  Citický ples

  Dobrý den, chtěli bychom poděkovat za ,,starší generaci'' za krásný večer, příjemné prostředí, dobré pohoštění, skvělou zábavu na Citickém plese. Soprovi a Jurčovi starší


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů