Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 11. 5. 2019 21:39
  Veronika
  Stavební parcela

  Dobrý den pane starosto, chtěla bych se zeptat jestli budou nebo jsou k prodeji stavební parcely v Citicích? Ať hledam jak hledám žádné jsem nenašla proto se obracím s dotazem na vás. Děkuji moc a přeji hezký den!


 • 13. 5. 2019 14:37
  Václav Mach
  Re: Stavební parcela

  Dobrý den paní Veroniko,
  bohužel obec Citice nemá nyní k prodeji žádné stavební parcely. Nejprve musíme dokončit majetkové vypořádání pozemků se Sokolovskou uhelnou a poté můžeme uvažovat, co s případnými zbývajícími stavebními parcelami.
  Pěkný den.
  Václav Mach


 • 10. 5. 2019 13:12
  K.Kohoutová
  Odpoledne s Kolibříkem

  Dobrý den Citičáci,
  Odpoledne s Kolibříkem (sobota 11. května) je přichystáno pro zábavu velkých i malých. Předpověď počasí nám moc nepřeje, ale na MOKROU VARIANTU jsme připraveny (dolní škola vedle fotbalového hřiště). Určitě přijďte, těšíme se na všechny.
  (Přesto stále věříme, že se počasí umoudří a užijeme si atmosféru venkovní akce - na fotbalovém hřišti. Jsme prostě optimistky.)


 • 7. 5. 2019 14:21
  Jana Třísková
  1. Citický swap bazárek

  Moc dekuji všem, kteří se zúčastnili bazárku a díky vám se na provoz Hospice Sv. Jiří v Chebu vybralo 3870,-Kč. Ještě jednou moc děkuji, jste úžasní.


 • 6. 5. 2019 7:26
  Malinkovičová Taťána
  Sekání trávy II.

  Dobrý den,
  také bych ráda poděkovala za perfektně posekaný trávník na školní zahradě a za rychlost, jakou to pracovníci zvládli.
  Malinkovičová MŠ Citice


 • 6. 5. 2019 12:22
  Václav Mach
  Re: Sekání trávy II.

  Dobrý den, vážená paní Malinkovičová,
  poděkování vyřídím zaměstnancům obce, kteří se na sekání podíleli.
  Pěkný den.
  Václav Mach


 • 2. 5. 2019 21:08
  Zdeňka Karasová
  Poděkování

  Ráda bych poděkovala za letošní akci " Pálení čarodějnic ". Výběr nového místa konání, byl fajn nápad, pane starosto! Konečně jsme se sešli jako občané jedné vesnice. Moc se mi to líbilo, děkuji a přeji všem spoluobčanům krásné dny v měsíci " lásky "...


 • 6. 5. 2019 12:07
  Václav Mach
  Re: Poděkování

  Ahoj Zdeňko,

  pálení čarodějnice bylo kolektivní dílo více nadšenců, bez kterých bychom to nedokázali. Tvá slova chvály jistě potěšila každého, kdo pomohl, stejně tak, jako hojná účast místních obyvatel a jejich hostů.
  Chtěl bych poděkovat všem návštěvníkům za bezproblémový průběh akce a místním provozovatelům pohostinství, manželům Mouleovým a panu Janu Telínovi za to, že netrvali na konání již tradičních akcí Pálení čarodějnic na svých pozemcích a přidali se k jedné společné akci pořádané na veřejném prostranství.

  Těším se na další společné setkání při společenské akci Odpoledne s Kolibříkem pořádané již tuto sobotu dne 11. 5.
  Pěkný den všem.
  Václav Mach


 • 2. 5. 2019 16:31
  Lucie Bubeníčková
  Sekání trávy

  Dobrý den nastěhovali jsme se zpět co Citic před 7 lety za tu dobu jsem neviděla že by byla posekana tráva u paneláku za jednu sichtu až dnes .Čím to asi bude...Klobouk dolů fakt super ????????


 • 6. 5. 2019 12:27
  Václav Mach
  Re: Sekání trávy

  Dobrý den, vážená paní Bubeníčková,
  pochvalu jsem vyřídil pracovníkům podílejících se na sekání trávy u panelových domů.
  Děkují stejně jako já.
  Pěkný den.
  Václav Mach


 • 30. 4. 2019 12:28
  Jana Třísková
  1. Citický swap bazárek

  Dobrý den, dovolte mi, abych touto cestou poděkovala všem holkám, které byly nápomocné při bazárku - ( Zdeňka, Kajča, Zuzka, Jana H.) a také velice děkuji všem, kteří dorazili a přispěli na dobrou věc. Moc díky všem ještě jednou :-)


 • 27. 4. 2019 13:06
  Sháněl Josef
  Citický jarmark


  Vážení spoluobčané,
  to,že se letos nebude konat již tradiční a dovolím si tvrdit i velmi oblíbený Citický jarmark jsem se dozvěděl až z odpovědi pana Macha,tak mi není jasné
  jak je možné napsat,že jsme se rozhodli?Já s tímto rozhodnutím zásadně nesouhlasím a jsem toho názoru,že akce pro naše děti,které se pravidelně
  zúčastnilo kolem 2000 tisíc lidí,by se měla zachovat.
  Přeji hezký den.


 • 29. 4. 2019 9:30
  Petr Beránek
  Re: Citický jarmark

  Dobrý den, pane Sháněle, vážení spoluobčané dospělí, děti a mládeži,

  i za negativní názory děkujeme, protože také jimi se vážně zabýváme. Prosím o trpělivost při čtení této delší odpovědi. Dáváme Vám příležitost nahlédnout do našeho uvažování.

  Ke sdělení zastupitele Josefa Sháněla („JS“) si dovoluji uvést:
  1. Všichni zastupitelé se seznámili s rozpočtem obce na r. 2019. JS měl několik dotazů, ale žádný k absenci položky pro zajištění jarmarku.
  2. JS se o přínosu jarmarku pro obec a děti zvláště novému zastupitelstvu nezmínil.
  3. „Rozhodli jsme se“ = výsledek názoru všech zastupitelů, protože rozpočet na letošek byl všemi zastupiteli včetně JS schválen jednomyslně.
  4. JS mohl zásadní nesouhlas projevit mnohem dříve.

  Nyní ke zmíněnému našemu uvažování:
  5. Kolik „našich dětí“ se jarmarku zúčastňovalo, když JS uvádí 2 000 lidí, avšak Citice a Hlavno mají celkem cca 930 obyvatel? Co bylo pro „naše děti“ v rámci jarmarku tak zajímavého připravováno? Jaké % účastníků představovaly „naše děti“? Kolik % nákladů a/nebo Kč bylo v rámci jarmarku vynaloženo na jednoho našeho občana, případně na zúčastnivší se „naše dítě“, a kolik naproti tomu bylo „věnováno“ přespolním?
  6. Co se „naše děti“ v rámci jarmarku o naší obci nebo o podstatě jarmarku dozvěděly a jak s tím naložily, s kým z naší obce si jarmarku užily a kolik nových dětí v rámci jarmarku poznaly, případně s kolika „našimi“ dalšími dětmi si hrály?
  Nejde nám o detailní analýzy, které často jen kradou čas, ale o zamyšlení s použitím zdravého rozumu.

  Zde odbočím odkazem na přispění malých pracantů, bratrů Adama a Petra Š. při včerejším stavění vatry pro pálení čarodějnice. Bratři byť malí, pracovali s námi usilovně, každý se svým nářadím, nepletli se, nezranili, superkluci. Děkujeme a chválíme.
  Stejně tak vyzdvihuji podíl našich dětí při opakovaném čištění naší obce a 6.4.2019 také řeky Ohře.
  Primárně nejde o práci dětí jako takovou, ale o společně prospěšně strávený čas s rodiči a spoluobčany namísto ležení u televize nebo mačkání klávesnice počítače.
  Skvělá a žádoucí je účast rodičů již ve fázi přípravy akcí mj. proto, že značně eliminuje destruktivní kritiku, jež k ničemu dobrému nevede, zatímco kritiku konstruktivní vítáme.

  7. Dětem našim i, protože nikomu účast neznemožňujeme, z okolních obcí připravíme mnoho dalších akcí a výsledky budeme sledovat. Budeme hodnotit efektivitu vynaložených peněz a lidského přispění a především přínos pro „naše děti“. Přínos nevnímáme prioritně v peněžním vyjádření, ale v tom, co ta která činnost dětem může poskytnout (při plánování), resp. dala (při vyhodnocování). Naši občané a děti mají možnost zúčastňovat se akcí v okolních obcích, protože o nich také informujeme.
  Přínos akcí pořádaných pro děti budeme sledovat i tím, jak na akci, které se zúčastní, budou reagovat např. kresbami, fotografiemi, rozhovory s rodiči a svými vrstevníky, podněty pro uspořádání dalších akcí, články v různých médiích, např. na tomto diskusním fóru, na svých facebookových stránkách atd.
  Cílem není za každou cenu vyčíslitelný přínos, nýbrž poučení pro nás, co dělat jinak a pokud možno lépe a jak dát dětem prostor pro jejich rozvoj. Děti se tímto způsobem nenásilně učí a vnímají potřeby (chci) a možnosti (dokážu) jiných dětí a lidí ze starších generací.

  Na závěr této odpovědi zpět k „našim dětem“: již v prosinci 2018 jsme pro děti z naší mateřské školy (a pro naše seniory) mimo plán akcí zajistili zajímavou a poučnou návštěvu „Světa záchranářů“ a totéž se budeme snažit zajišťovat každoročně.

  S pozdravem Petr Beránek, místostarosta


 • 25. 4. 2019 10:25
  Václav Mach
  Časopis CIHLA

  Vážená paní Nová, vážený pane Herre, vážení občané,

  děkujeme ze kladné ohlasy na CIHLU. Vaše pochvala je pro nás zavazující. Vynasnažíme se, aby i další čísla byla zajímavá. V nejbližších dnech CIHLU 1/2019 zveřejníme na obecním webu.

  Citický jarmark letos opravdu pořádat nebudeme. Místo něho jsme se rozhodli uspořádat jiné akce a to
  Citický Ples dne 1. 3., ve spolupráci s Kolibříkem uspořádáme dne 11. 5. Odpoledne s Kolibříkem, které bude zakončeno taneční zábavou s živou hudbou a dne 10. 8. uspořádáme na fotbalovém hřišti Letní slavnost.

  Pěkný den, Václav Mach


 • 23. 4. 2019 10:12
  Jan Herr
  CIHLA

  Citický zpravodaj CIHLA? - milé překvapení


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů