Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum

Diskuzní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 10. 5. 2019 13:12
  K.Kohoutová
  Odpoledne s Kolibříkem

  Dobrý den Citičáci,
  Odpoledne s Kolibříkem (sobota 11. května) je přichystáno pro zábavu velkých i malých. Předpověď počasí nám moc nepřeje, ale na MOKROU VARIANTU jsme připraveny (dolní škola vedle fotbalového hřiště). Určitě přijďte, těšíme se na všechny.
  (Přesto stále věříme, že se počasí umoudří a užijeme si atmosféru venkovní akce - na fotbalovém hřišti. Jsme prostě optimistky.)


 • 7. 5. 2019 14:21
  Jana Třísková
  1. Citický swap bazárek

  Moc dekuji všem, kteří se zúčastnili bazárku a díky vám se na provoz Hospice Sv. Jiří v Chebu vybralo 3870,-Kč. Ještě jednou moc děkuji, jste úžasní.


 • 6. 5. 2019 7:26
  Malinkovičová Taťána
  Sekání trávy II.

  Dobrý den,
  také bych ráda poděkovala za perfektně posekaný trávník na školní zahradě a za rychlost, jakou to pracovníci zvládli.
  Malinkovičová MŠ Citice


 • 6. 5. 2019 12:22
  Václav Mach
  Re: Sekání trávy II.

  Dobrý den, vážená paní Malinkovičová,
  poděkování vyřídím zaměstnancům obce, kteří se na sekání podíleli.
  Pěkný den.
  Václav Mach


 • 2. 5. 2019 21:08
  Zdeňka Karasová
  Poděkování

  Ráda bych poděkovala za letošní akci " Pálení čarodějnic ". Výběr nového místa konání, byl fajn nápad, pane starosto! Konečně jsme se sešli jako občané jedné vesnice. Moc se mi to líbilo, děkuji a přeji všem spoluobčanům krásné dny v měsíci " lásky "...


 • 6. 5. 2019 12:07
  Václav Mach
  Re: Poděkování

  Ahoj Zdeňko,

  pálení čarodějnice bylo kolektivní dílo více nadšenců, bez kterých bychom to nedokázali. Tvá slova chvály jistě potěšila každého, kdo pomohl, stejně tak, jako hojná účast místních obyvatel a jejich hostů.
  Chtěl bych poděkovat všem návštěvníkům za bezproblémový průběh akce a místním provozovatelům pohostinství, manželům Mouleovým a panu Janu Telínovi za to, že netrvali na konání již tradičních akcí Pálení čarodějnic na svých pozemcích a přidali se k jedné společné akci pořádané na veřejném prostranství.

  Těším se na další společné setkání při společenské akci Odpoledne s Kolibříkem pořádané již tuto sobotu dne 11. 5.
  Pěkný den všem.
  Václav Mach


 • 2. 5. 2019 16:31
  Lucie Bubeníčková
  Sekání trávy

  Dobrý den nastěhovali jsme se zpět co Citic před 7 lety za tu dobu jsem neviděla že by byla posekana tráva u paneláku za jednu sichtu až dnes .Čím to asi bude...Klobouk dolů fakt super ????????


 • 6. 5. 2019 12:27
  Václav Mach
  Re: Sekání trávy

  Dobrý den, vážená paní Bubeníčková,
  pochvalu jsem vyřídil pracovníkům podílejících se na sekání trávy u panelových domů.
  Děkují stejně jako já.
  Pěkný den.
  Václav Mach


 • 30. 4. 2019 12:28
  Jana Třísková
  1. Citický swap bazárek

  Dobrý den, dovolte mi, abych touto cestou poděkovala všem holkám, které byly nápomocné při bazárku - ( Zdeňka, Kajča, Zuzka, Jana H.) a také velice děkuji všem, kteří dorazili a přispěli na dobrou věc. Moc díky všem ještě jednou :-)


 • 27. 4. 2019 13:06
  Sháněl Josef
  Citický jarmark


  Vážení spoluobčané,
  to,že se letos nebude konat již tradiční a dovolím si tvrdit i velmi oblíbený Citický jarmark jsem se dozvěděl až z odpovědi pana Macha,tak mi není jasné
  jak je možné napsat,že jsme se rozhodli?Já s tímto rozhodnutím zásadně nesouhlasím a jsem toho názoru,že akce pro naše děti,které se pravidelně
  zúčastnilo kolem 2000 tisíc lidí,by se měla zachovat.
  Přeji hezký den.


 • 29. 4. 2019 9:30
  Petr Beránek
  Re: Citický jarmark

  Dobrý den, pane Sháněle, vážení spoluobčané dospělí, děti a mládeži,

  i za negativní názory děkujeme, protože také jimi se vážně zabýváme. Prosím o trpělivost při čtení této delší odpovědi. Dáváme Vám příležitost nahlédnout do našeho uvažování.

  Ke sdělení zastupitele Josefa Sháněla („JS“) si dovoluji uvést:
  1. Všichni zastupitelé se seznámili s rozpočtem obce na r. 2019. JS měl několik dotazů, ale žádný k absenci položky pro zajištění jarmarku.
  2. JS se o přínosu jarmarku pro obec a děti zvláště novému zastupitelstvu nezmínil.
  3. „Rozhodli jsme se“ = výsledek názoru všech zastupitelů, protože rozpočet na letošek byl všemi zastupiteli včetně JS schválen jednomyslně.
  4. JS mohl zásadní nesouhlas projevit mnohem dříve.

  Nyní ke zmíněnému našemu uvažování:
  5. Kolik „našich dětí“ se jarmarku zúčastňovalo, když JS uvádí 2 000 lidí, avšak Citice a Hlavno mají celkem cca 930 obyvatel? Co bylo pro „naše děti“ v rámci jarmarku tak zajímavého připravováno? Jaké % účastníků představovaly „naše děti“? Kolik % nákladů a/nebo Kč bylo v rámci jarmarku vynaloženo na jednoho našeho občana, případně na zúčastnivší se „naše dítě“, a kolik naproti tomu bylo „věnováno“ přespolním?
  6. Co se „naše děti“ v rámci jarmarku o naší obci nebo o podstatě jarmarku dozvěděly a jak s tím naložily, s kým z naší obce si jarmarku užily a kolik nových dětí v rámci jarmarku poznaly, případně s kolika „našimi“ dalšími dětmi si hrály?
  Nejde nám o detailní analýzy, které často jen kradou čas, ale o zamyšlení s použitím zdravého rozumu.

  Zde odbočím odkazem na přispění malých pracantů, bratrů Adama a Petra Š. při včerejším stavění vatry pro pálení čarodějnice. Bratři byť malí, pracovali s námi usilovně, každý se svým nářadím, nepletli se, nezranili, superkluci. Děkujeme a chválíme.
  Stejně tak vyzdvihuji podíl našich dětí při opakovaném čištění naší obce a 6.4.2019 také řeky Ohře.
  Primárně nejde o práci dětí jako takovou, ale o společně prospěšně strávený čas s rodiči a spoluobčany namísto ležení u televize nebo mačkání klávesnice počítače.
  Skvělá a žádoucí je účast rodičů již ve fázi přípravy akcí mj. proto, že značně eliminuje destruktivní kritiku, jež k ničemu dobrému nevede, zatímco kritiku konstruktivní vítáme.

  7. Dětem našim i, protože nikomu účast neznemožňujeme, z okolních obcí připravíme mnoho dalších akcí a výsledky budeme sledovat. Budeme hodnotit efektivitu vynaložených peněz a lidského přispění a především přínos pro „naše děti“. Přínos nevnímáme prioritně v peněžním vyjádření, ale v tom, co ta která činnost dětem může poskytnout (při plánování), resp. dala (při vyhodnocování). Naši občané a děti mají možnost zúčastňovat se akcí v okolních obcích, protože o nich také informujeme.
  Přínos akcí pořádaných pro děti budeme sledovat i tím, jak na akci, které se zúčastní, budou reagovat např. kresbami, fotografiemi, rozhovory s rodiči a svými vrstevníky, podněty pro uspořádání dalších akcí, články v různých médiích, např. na tomto diskusním fóru, na svých facebookových stránkách atd.
  Cílem není za každou cenu vyčíslitelný přínos, nýbrž poučení pro nás, co dělat jinak a pokud možno lépe a jak dát dětem prostor pro jejich rozvoj. Děti se tímto způsobem nenásilně učí a vnímají potřeby (chci) a možnosti (dokážu) jiných dětí a lidí ze starších generací.

  Na závěr této odpovědi zpět k „našim dětem“: již v prosinci 2018 jsme pro děti z naší mateřské školy (a pro naše seniory) mimo plán akcí zajistili zajímavou a poučnou návštěvu „Světa záchranářů“ a totéž se budeme snažit zajišťovat každoročně.

  S pozdravem Petr Beránek, místostarosta


 • 25. 4. 2019 10:25
  Václav Mach
  Časopis CIHLA

  Vážená paní Nová, vážený pane Herre, vážení občané,

  děkujeme ze kladné ohlasy na CIHLU. Vaše pochvala je pro nás zavazující. Vynasnažíme se, aby i další čísla byla zajímavá. V nejbližších dnech CIHLU 1/2019 zveřejníme na obecním webu.

  Citický jarmark letos opravdu pořádat nebudeme. Místo něho jsme se rozhodli uspořádat jiné akce a to
  Citický Ples dne 1. 3., ve spolupráci s Kolibříkem uspořádáme dne 11. 5. Odpoledne s Kolibříkem, které bude zakončeno taneční zábavou s živou hudbou a dne 10. 8. uspořádáme na fotbalovém hřišti Letní slavnost.

  Pěkný den, Václav Mach


 • 23. 4. 2019 10:12
  Jan Herr
  CIHLA

  Citický zpravodaj CIHLA? - milé překvapení


 • 19. 4. 2019 11:46
  Sylva Nová
  Citický jarmark

  Dobrý den,
  v první řadě bych chtěla pochválit Citický zpravodaj CIHLA který jsem včera našla ve schránce, je to opravdu dobrý nápad.
  Jen by mě zajímalo, zda bude letos Citický jarmark, nikde jsem ve Vašem zpravodaji o něm nenašla ani zmínku. Myslím, že je to velká škoda. Vím, že zastupitelstvo dělá hodně společenských akcí, ale ten jarmark je už taková zaběhnutá tradice.
  Děkuji za odpověď a přeji krásné Velikonoce


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů